nezgoda u kupu

FOTO Nehotice ozlijedio suigrača i poslao ga u bolnicu

U ŽNS Varaždin danas su odigrane utakmice četvrtfinala Županijskog kupa, a dvoboj Zadrugara i Bednje obilježila je teška nezgoda Tomislava Hercega, koji je kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu. Naime, iz neposredne blizine nehotice ga je loptom u glavu napucao suigrač Leonardo Žuti i ozlijedio, a prema prvim informacijama Herceg je zadobio potres mozga. Pomoć ozlijeđenom igraču pružili su fizioterapeuti obiju ekipa, a odmah je pozvana i hitna koja je nesretnog Tomislava prevezla u Opću bolnicu Varaždin.

Da stvar po njega bude gora, trener Adrija Balajić stavio ga je u igru samo dvije minute ranije, i to nakon što se oporavio od ozljede zbog koje je pauzirao puna četiri mjeseca. Utakmica je na kraju završila pobjedom Bednje 3:1.

Derbi se igrao u Varaždinu, gdje je gostovala ludbreška Podravina. U utakmici s puno golova Varteks je već na poluvremenu vodio 4:1, a krajnji rezultat bio je 6:3. Za Podravinu golove su postigli Hrvoje Kudumija jedan i Sven Golub dva pogotka. Ova dva protivnika srela su se prije deset dana u prvenstvu kada je Podravini dva gola zabio veteran Dean Glavica. Ovaj bivši prvoligaški igrač nastavio je tamo gdje je stao i u kup utakmici Podravini zabio još četiri gola što znači čak šest golova u dvije utakmice. (dv)