teški debakl gošći

FOTO Ni d od derbija! Podravka ‘ubila’ Lokomotivu i jednu ruku već stavila na pehar

Rukometašice Podravke na korak su do naslova novih/starih hrvatskih prvakinja. To možemo reći sa sigurnošću, iako je iza nas tek jedno kolo, no u njemu su djevojke Ivice Obrvana deklasirale vječite i jedine rivalke iz Zagreba. Lokomotiva je u Bepovoj dvorani poražena 39:23, što znači da će u drugom susretu ovih ekipa morati tražiti pobjedu veću od 16 golova razlike ili se, pak, nadati kiksu podravkašica u nekom drugom susretu, što je prilično nerealno za očekivati.

Pred otprilike 500-tinjak gledatelja, Podravka je u današnju utakmicu ušla kao veliki favorit, a to je na kraju i pokazala. Izuzmemo li početna vodstva lokosica, imale su 1:0 i 2:1, sve ostalo bilo je na strani domaće ekipe, koja je u 10. minuti vodila 5:3. Otprilike svakih pet minuta Podravka je dizala prednost za jedan gol, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 16:11. Najrazigranija bila je Josipa Mamić s pet golova i jednim promašenim sedmercem, dok je četiri zabila kapetanica Sara Šenvald.

Veliki dio posla, točnije najveći dio posla, Podravka je obavila početkom drugog poluvremena kada je u prvih osam minuta napravila seriju 7:2 i otišla na okruglih 10 golova razlike (23:13). Na tome nije stala, Lokomotiva je teško probijala čvrstu i zgusnutu domaću obranu, dok su se u napadu golovima natjecale već spomenute Mamić, Šenvald, ali i uvijek raspucana Katarina Pandža. Tako je Podravka već u 44. minuti bila na 28:15 i do kraja je jedino ostalo upitno s koliko će golova razlike završiti utakmica.

Zaustavile su se domaće cure na plus 16 (39:23) i tako već praktički jednu ruku stavile na pehar. Ekipa je jednostavno prejaka u odnosu na domaću konkurenciju i to je večeras izašlo na vidjelo. Što se tiče igračkog učinka, Šenvald (igračica utakmice) i Mamić zabile su sedam golova, Katarina Pandža, Pletikosić i Prkačin četiri, a Bešen je imala 10 obrana iz 23 pokušaja, što znači da je bila na više od 40 posto obrana. Također, zabilježit ćemo i debi Kale Kosovac, nove podravkašice, danas predstavljene javnosti. Igra na poziciji desnog krila i već se danas upisala među strijelce.

Previše vremena za slavlje ili razmišljanje o ovom susretu cure nemaju, jer već za tri dana čeka ih drugo kolo Lige prvakinje i gostovanje kod FTC-a, trenutno vodeće ekipe u skupini koja će i u tom susretu imati veliku ulogu favoritkinja. Utakmica se igra u subotu u 16 sati.