ŽUPANIJSKI KUP

FOTO Ništa od iznenađenja Poberuna, Ferdinandovčani će igrati finale s Križevčanima

Nogometaši Radnik Križevaca i Ferdinandovca finalisti su županijskog Kupa. Kalinovac u uzvratu polufinala nakon poraza 3:0 u Ferdinadovcu ipak nije uspio prirediti iznenađenje, iako su ih Ferdinandovčani očito danas podcijenili, a Poberuni su na kraju slavili s 3:1. Domaćin je imao odličan ulazak u susret i poveo je u 15. minuti golom Gorana Bošnjaka. Nakon toga su imali i dvije stopostotne prilike da potpuno zakompliciraju sudbinu Ferdinandovčana, no Goran Bošnjak i Karlo Petrinić nisu uspjeli zatresti mrežu Stjepana Peršića. Sreća je bila na strani Ferdinandovca i u 72. minuti kad je Niko Paviša u želji da otkloni opasnost nakon ubačaja Josipa Fučeka zatresao vlastitu mrežu za 1:1. Mala utjeha je Poberunima stigla u 76. i 89. minuti u kojima su Janko Brlas i Karlo Petrinić zabili za pobjedu 3:1.

Radnik Križevci nakon slavlja u Cvetkovcu od 0:5 i u uzvratu je s praktično rezervnom postavom bio prejak za Tehničar i upisao je pobjedu 2:0. Strijelci za novo slavlje Križevčana bili su Marko Stubičan i Niko Mihalinec. Točan datum finala bit će poznat sutra, a taj će se susret igrati na neutralnom terenu, u Sportskom parku u Virju.