drugo kolo europske lige

FOTO Nova drama, ovaj put sa sretnim završetkom. Mamić junakinja za velika dva boda

U drugom kolu Europske lige rukometašice Podravke stigle su do vrlo važne pobjede. U Koprivnici su ugostile i iznenadile favorizirani Nykobing iz Danske te ga kući ispratile s 25:23.

Podravka je od samog početka bila vrlo dobra u napadu i odlična, agresivna u obrani tako da je u prvih 17 minuta primila samo dva gola. Međutim, od 13. do 22. minute bila je bez gola, što su gošće iskoristile i poravnale na 5:5. Ipak, to je samo rasrdilo domaće djevojke, koje su nakon toga prebacile u višu brzinu i do kraja poluvremena napravile seriju 7:1. Dakle, na odmoru je bilo 12:6.

Podravka je s dobrom nastavila i u prvih 20 minuta drugog poluvremena, uglavnom je vodila sa sedam golova razlike, no tada se prednost počela topiti i Dankinje su dvije minute prije kraja došle na minus jedan. Ipak, Mađarska se nije ponovila, Podravka je izdržala i slavila 25:23. Apsolutna junakinja utakmice bila je Josipa Mamić s osam golova.

Podravka je sad druga na ljestvici, a u subotu u 16 sati čeka je novi skandinavski okršaj, jer u Koprivnicu dolazi vodeći Storhamar iz Norveške, koji je danas rasturio Vac s 35:17.

Više o pobjedi nad Dankinjama i što je o svemu rekao trener Ivica Obrvan čitajte sutra u tiskanom izdanju Podravskog lista.