Tri utakmice, tri poraza i gol razlika minus 17. U takvom ozračju Podravka Vegeta u nedjelju je dočekala uzvrat protiv danskog Nykobinga u 4. kolu EHF Eurolige. Podravkašice su dale sve od sebe protiv objektivno jačeg protivnika, uz nekoliko vrlo loših trenutaka u kojima su se Dankinje uspješno odvajale i na kraju upisale novu pobjedu. Koprivnička ekipa svoju sreću morat će tražiti u sljedećem kolu.

Nije dobro krenulo za domaće rukometašice. Sajka i Kristiansen dovele su Nykobing u rano 0:2 vodstvo. Pandža je smanjila na 1:2, da bi se potom igralo gol za gol. U osmoj minuti Dankinje se ponovno odvajaju na plus 2 pogotkom Svele, a u 11. su imale najveću prednost od tri gola (Mikkelsen). Kalaus, Šimara, Zadravec i Pandža u sljedećim minutama zabijaju svoje šanse te u 17. minuti opet vraćaju nadu rezultatom 8:8. I kad se činilo da je Podravka u zamahu i da bi napokon mogla i ona u pozitivnu seriju stigla su dva šokantna gola Nielsen i Bardrum za 8:10. Babić je dosta rotirao i tražio dobitnu kombinaciju i to ga je držalo u susretu. Larissa Kalaus i Pandža bile su posebno motivirane te su držale priključak. U 24. minuti prvog dijela bilo je 11:11.

Nakon tehničke pogreške ponajboljih u domaćim redovima Kalaus i Pandže, već viđeno, žuta minuta i brza tri gola Dankinja za odvajanje na 11:14. Opet se ponavlja ista priča, mnogo truda i muke za držanje priključka, da bi se sve upropastilo u samo nekoliko minuta – i onda opet hvatanje rezultata. No, bez uspjeha jer je Svele do kraja zabila još dva za 11:16 na poluvremenu. Bile su Dankinje vrlo precizne sa 73 posto uspješnosti šutova.

U nastavku, odmah gol za Nykobing, a na 11:17 povisuje Halilčević. No, Podravka opet pronalazi novu dozu snage i u nekoliko minuta približava se na 15:18. Zabijale su Šimara, Guskić, Franušić i Barišić. Sad već pogađate što se dogodilo, ovaj put nova tri vezana gola Nykobinga i odoše na 15:21. Negdje na sredini drugog dijela Nykobing ima najveću prednost od šest golova, a na semaforu je 16:23, pogodak je postigla Bardrum. Deset minuta prije kraja rezultat je bio 19:25, a Šimara je propustila realizirati priliku s igračicom više.

Do kraja Podravka je odustala od ganjanja rezultata pa su igračice u svlačionice otišle konačnim rezultatom 24:29.

OBAVIJEST ZA VLASNIKE

Državni inspektorat: Ovih 11 modela VW-a ima grešku koja može uzrokovati ozljede putnika