Close this search box.
Sigurna pobjeda na otvaranju turnira

FOTO Podravka deklasirala Slovakinje, u subotu protiv Krima za obranu Bepova trofeja

Rukometašice Podravke lani su u društvu Budućnosti i Krima osvojile Bepov memorijal, a u obranu trofeja ove su godine krenule sigurno. Naime, na otvaranju 18. po redu turnira, koji se igra u čast i sjećanje na velikog trenera i rukometnog znalca Josipa Samaržiju, ugostile su DAC Dunajsku Stredu iz Slovačke te je pobijedile 36:22.

Podravkašice su bile favoritkinje u tom dvoboju i to su opravdale bez većih problema. Gošćama su u prvih pet minuta prepustile dvaput minimalna vodstva, a sve ostalo bilo je na njihovoj strani. Rezultat su preokrenule već u sedmoj minuti, prvih 10 golova zabile na krilima krila Mamić i Šimare, a između vratnica razbranila se i Tonka Tucaković, koja je započela ovu utakmicu. Također, publici su se predstavile nove cure – Pletikosić, Prkačin, Brkić i Birtić – i Podravka je već u 20. bila na plus šest. Na odmor se otišlo s rezultatom 20:9.

U drugom dijelu izdvojit ćemo rotaciju vratarki i činjenicu da su podravkašice malo stale na kočnicu, jer za dva dana, ipak, ih čeka znatno zahtjevnija utakmica. Igralo se u tih drugih 30 minuta uglavnom gol za gol, sve do konačnih 36:22. Najviše golova zabila je Šimara (7), jedan manje Mamić.

Napomenimo kako je slovenski Krim treći sudionik Memorijala i on će sutra od 19 sati igrati protiv Slovakinja, a onda nam u subotu u istom tom terminu slijedi okršaj Podravke i Krima, u kojem će se vjerojatno i odlučivati o pobjedniku ovog turnira. Ulaz na sve utakmice je besplatan, a ulaznice nisu potrebne.