a sad adio...

FOTO Podravka slavila u vječitom hrvatskom derbiju i jednu ruku već stavila na pehar

Rukometašice Podravke Vegeta na najboljem su mogućem putu da nakon dvije sezone u Koprivnicu vrate pehar namijenjen najboljoj ekipi u Hrvatskoj. Naime, u jedinom pravom hrvatskom rukometnom derbiju upravo su svladale Lokomotivu 24:18 i nakon samo četiri kola otišle na dvije pobjede više od Zagrepčanki, što će teško ispustiti do kraja sezone.

Po običaju, dvoboj ovih rivalki privukao je prilično velik broj publike u dvoranu, koji su u prvom poluvremenu gledali izjednačen rukomet. Lokomotiva se u jednom trenutku odvojila na plus tri, no podravkašice su se serijom vratile u igru i uskoro povele, iako se na odmor otišlo s 12:12.

U nastavku smo gledali puno bolju Podravku, koja je već u 36. minuti otišla na plus tri i ta prednost samo je rasla. Lokomotiva se nije uspjela vratiti i nakon Osijeka upisala je poraz i u Koprivnici. Od igračica izdvojit ćemo Šimaru i Katarinu Pandžu s pet golova, četiri su dale Barišić, Zadravec, a jedna od junakinja bila je i Tonka Tucaković s 12 obrana.

Više o utakmici, kao i izjave trenera, čitajte sutra u tiskanom izdanju Podravskog lista.