PRVA HRL ZA ŽENE

FOTO Podravka Vegeta ugostila i isprašila Labinski Rudar

Rukometašice Podravka Vegete danas su u Školsko-sportskoj dvorani Josip Samaržija Bepo ugostile ŽRK Rudar iz Labina u sklopu drugog kola Prve HRL za žene. Rukometašice Labina povratnice su u Prvu HRL za žene koje su u prošloj sezoni svojim odličnim igrama u 2. ligi osigurale mjesto u najvišem rangu ženskog rukometa, a taj su pozitivan niz željele nastaviti pobjedom na našem terenu.

Ovaj im pothvat nije uspio, što je bilo očito već na kraju prvog poluvremena, kada su, nakon kratkotrajnog minusa od 3 naprema 5, Podravkašice odlučno preuzele vodstvo i na pauzu pod poluvremenom otišle s uvjerljivih 17:10.

Početkom drugog poluvremena naše su cure nastavile s kontrolom utakmice, držeći ekipu Rudara na ugodnoj udaljenosti od sedam golova veći dio drugog poluvremena. Najveće vodstvo domaćin je ostvario u 49. minuti, kada je Rudar bio u zaostatku od 13 golova, razliku koju su cure iz Podravka Vegete održale i do samog kraja susreta.

Utakmica je završila rezultatom 29:16, ishodom koji je zasigurno stavio smiješak na lica domaćoj publici koja je s tribina pratila utakmicu i bodrila naše rukometašice.