europske kvalifikacije

FOTO Podravka završnim uraganom pomela Švicarke, na korak je od Europske lige

Rukometašice Podravke na mali su korak do igranja skupina Europske lige i u ovoj sezoni. Da do toga ne dođe sutra bi se trebalo dogoditi pravo malo čudo, jer Obrvanove djevojke veliki dio posla protiv švicarskog Spona napravile su večeras, kada su u sklopu prve kvalifikacijske utakmice slavile 26:17. Ustvari, Podravka je pred 800-tinjak gledatelja odnijela gostujuću pobjedu, iako se igralo u Bepovoj dvorani, jer službeno su Švicarke danas bile domaćice.

Neizvjesnost je trajala samo prvih desetak minuta, kada se igralo gol za gol, odnosno do rezultata 5:5, nakon čega su podravkašice napravile seriju 5:0 ne dozvolivši Sponu gol čak 10 minuta. Posebno razigrane u tim trenucima bile su Katarina Pandža, koja se pokazuje kao veliko pojačanje, te Nikolina Zadravec. Također, treba pohvaliti i Luciju Bešen koja je prvo poluvrijeme bila na 50 posto obrana, imala je osam obrana iz 16 šuteva.

Međutim, Obrvan nikako nije mogao biti zadovoljan s posljednjih 10 minuta tog prvog dijela, jer efikasnost je pala, griješilo se u napadu, tako da je Podravka u 30 minuta zabila skromnih 13 pogodaka. Srećom, ni Švicarke nisu bile raspoložene pa je na odmoru na semaforu pisalo 9:13.

Mučenje s kraja prvog poluvremena nastavilo se i u drugom. Podravka nikako nije mogla naći rješenje u napadu, a gošće su to koristile i nakon sedam minuta približile se na samo gol zaostatka, bilo je 13:14. Podravka se pogocima Barišić, Ane Pandže i Šimare ubrzo vratila na opipljivu prednost, no utakmicu nikako nije uspijevala prelomiti, što zbog brojnih i pomalo smiješnih grešaka u napadu, odnosno kod izmjena igračica, što zbog solidne vratarke Spona, koje je imala nekoliko atraktivnih obrana.

Tako se u zadnjih 10 minuta ušlo s plus tri na semaforu, a tada je stvar u svoje ruke uzela Tina Barišić i s nekoliko pogodaka odvela Podravku na sigurniju prednost. Pridružila joj se i Lea Franušić i pobjeda se već pomalo mogla slaviti. Zahvaljujući tom završnom uraganu Podravka je u konačnici pobijedila s visokih devet golova razlike i više-manje riješila sve dvojbe u vezi ovog dvomeča.

Što se tiče igračkog učinka, prvo ime utakmice bila je vratarka Bešen sa 16 obrana, odnosno sjajnih 52 posto, no odlične su u napadu bile i Barišić (7), Katarina Pandža (5), Zadravec (5) i tako dalje.

Nova utakmica istih protivnica, u kojoj će Podravka biti domaćin, igra se već sutra u podne na istom mjestu, no kako smo napisali u početku, to bi trebala biti formalnost s obzirom na prikazano danas. Napomenimo, pritom, da ulaznice koje su gledatelji koristili danas vrijede i za sutrašnju utakmicu.

jedinstveno prigradsko naselje

VIDEO Bočkovec je vjerojatno najmanje mjesto u Hrvatskoj koje ima svoju nogometnu ligu