Close this search box.
finale jakog memorijala

FOTO Podravkašice u drami do Bepova pehara. Vodile cijelu tekmu pa na kraju iščupale remi

Nakon što su podravkašice prije dva dana rasturile slovačku Dunajsku Stredu, a isto je za rukama pošlo jučer i igračicama slovenskog Krima, bilo je jasno da će upravo ove dvije ekipe večeras voditi bitku i odlučivati o pobjedniku 18. po redu Memorijala Josip Samaržija Bepo. A ta bitka bila je rovovska i na kraju dramatične završnica pripala je podravkašicama, koje su vodile većinu utakmice pa onda u zadnjim minutama lovile gol za izjednačenje, do kojeg su i došle, bilo je 32:32.

Podravka je odlično ušla u utakmicu i od samog početka bila u vodstvu od dva do tri gola. Bilo je 3:0, 7:4, u jednom trenutku i 9:5, a ekipu su vodile sjajne sestre Pandža te uvijek raspoložena Mamić. Kako se poluvrijeme približavalo tako su Slovenke spuštale tu razliku, sve do 17:16 na odmoru. Tu je već bilo jasno da nas čeka vrlo neizvjesno drugo poluvrijeme.

Iako su gošće i u tih drugih 30 minuta ‘puhale za vratom’, Podravka nije popuštala i stalno je bila u vodstvu. Između 40. i 45. minute u nekoliko navrata imala je i plus četiri, a onda su igračice Krima dodale gas, posložile obranu i već u 50. bile na minus jedan. Uskoro su i izjednačile na 30:30, povele 30:32 i činilo se tu da će doći do pehara, jer Podravka je bila nemoćna u napadu i nekoliko minuta bez gola. Ipak, trgnula se, prvo smanjila na 31:32, a onda i izjednačila na 32:32, što je bio i konačni rezultat.

S obzirom na to da je Podravka pobijedila Slovakinje s plus 14, a Krim s plus pet, Koprivničanke su obranile Bepovu titulu i s osmijehom na licu završile turnir. Ekipu su vodile sjajne sestre Pandža, koje su zajedno zabile 13 golova, a sedam je dodala i Mamić. Kod gošći je prvo ime bila Tjaša Stanko s osam golova. Napomenimo da ove dvije ekipa već u ponedjeljak igraju novu prijateljsku utakmicu, a snagu će odmjeriti i u prvom kolu Lige prvakinja.