Close this search box.
nogometne radosti

FOTO Potop Picoka, nula Radnika, Koprivnica primila gol u zadnjoj sekundi, Žabnu premijera u Eliti

To je to! Nema više slobodnih vikenda i dosadnih nedjelja, počinju ‘ludnice’ na zelenim travnjacima širom Podravine i Prigorja, no u ovom prvom kolu gotovo sve utakmice Elitne, Prve i Druge ŽNL na rasporedu su u nedjelju. Danas su istrčali tek Legrađani, koji su na svom travnjaku ugostili društvo iz Žabna. Bila je to, ujedno, premijerna utakmica u Elitnoj ligi, a razloga za veselje imali su gosti, koji su slavili 0:2. Po jedan gol zabili su u svakom poluvremenu.

Zato su sve utakmice odigrane u Trećoj NL Sjever, gdje od ove sezone imamo četiri predstavnika. Kod kuće je igrala samo Koprivnica, koja je protiv Garića istrčala s ulogom favorita, ali nije je obranila. Bilo je 3:3 u prilično ludoj utakmici u kojoj su gosti vodili 0:1 i 1:2, Koprivnica okrenula na 3:2, a onda u zadnjim sekundama dobila gol za 3:3. Derbi kola igrao se u Svetom Martinu na Muri, gdje je gostovala Pitomača. Te dvije momčadi glavni su kandidati za vrh, a vidjelo se to i danas, kada su odigrali 2:2. Picoki su nakon dramatičnog poraza, incidenta i odlaska predsjednika gostovali kod neugodnog Nedelišća te doživjeli blamažu već u prvom poluvremenu, kada je bilo 3:0, a s tim rezultatom se i završilo.

Također, prvo kolo danas su u jedinstvenoj Drugoj NL odigrali i nogometaši križevačkog Radnika. Predvođeni novim trenerom Damirom Milinovićem gostovali su u Poreču kod Jadrana te odigrali bez golova. Kao što smo u uvodu napisali, sve ostale utakmice na rasporedu su sutra, a program u 10 sati u Đelekovcu otvaraju Osvit i Mladost iz Kloštra Podravskog.