zagrepčanke bolje u doigravanju

FOTO Premijer liga, ipak, se neće igrati u Virju, no Betlehem i cure nemaju za čime žaliti

Košarkašice virovskog Podravca, nažalost, neće igrati u elitnom rangu hrvatske ženske košarke. Naime, poražene su i u drugoj utakmici doigravanja za Premijeru ligu, u kojoj su, inače, lovile minus od 23 koša iz prvog susreta. Drugim riječima, nakon što su u prvoj pobijedile 63:40, Zagrepčanke su slavile i sinoć u Virju 88:67 i tako samo dokazale da su trenutno koplje, ako ne i dva ispred košarkašica Podravca.

Međutim, ovaj drugi susret u Virju prelomile su tek u zadnjoj četvrtini. Domaće djevojke dobro su ušle u utakmicu i držale korak s gošćama punih 30 minuta. Na poluvremenu su bile u zaostatku samo četiri koša, bilo je 36:40, a treću četvrtinu odigrale su možda čak i najbolje, ali se i najviše potrošile. Naime, Zagrepčanke su stalno držale prednost od četiri do sedam koševa, a kad su 27. otišle na plus 10, mislili su svi u dvorani da je to to. Ne i djevojke Damira Betlehema koje su se u tim trenucima bacile na glavu i serijom 10:0 u sljedeće dvije minute poravnale rezultat.

Nada u pobjedu tu se rodila, ali ista je ubrzo i ugašena, jer su se cure u toj jurnjavi istrošile i to je izašlo na vidjelo u zadnjoj četvrtini. U njoj su Virovke koliko-toliko parirale tri-četiri minute, a tada potonule, što su gošće iskoristile i otišle na veliku prednost. Na kraju i uvjerljivo slavile, iako su se dobro namučile da dođu do tog rezultata.

Što se tiče igračkog učinka, ekipu Podravca predvodile su sjajne Ena Drmenčić s 20 koševa  i Valentina Hrženjak sa 17, a dvoznamenkaste su još bile Iva Šoš (11) i Ema Cik (11). Mimo njih, među strijelce se upisala i Simona Vincek (8), a upravo ta petorka odigrala je gotovo cijelu utakmicu. S druge strane, nezaustavljiva bila je Veronika Kosmach s 32 koša, a spomenut ćemo i 13 ubačenih trica od strane gošći, dok su Virovke zabile njih pet.

Ovim porazom završila je sezona za seniorke Podravca, a trener Damir Betlehem može biti zadovoljan kako je izgledala. U prvom dijelu sezone cure su promarširale kroz prvenstvo bez ijednog izgubljenog boda, u kvalifikacijama za Premijer ligu bile su druge, a u dodatnom doigravanju protiv Zagreba jednostavno nije išlo.

županijski nogomet

FOTO/VIDEO Torčanci pokorili Herešin i vratili se na tron, oslabljeni Drnjančani pali u močilskoj Areni

mali je vruć

FOTO Jagušić neumoljivo trpa, nakon gola Dinamu dva zabio i danas za pobjedu juniora