prvak razbijen

FOTO Rapsodija na Apašu! Slavenaši deklasirali Dinamo i poslali ga kući s četiri komada

SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić, Kovačić, Lučić, Bosec, Agbekpornu 🟨, Crepulja ⚽ (od 78. Jelić Balta), Grgić (od 83. Šakota), Caimacov (od 60. Liber ⚽), Dolček ⚽ (od 83. Jagušić), Nestorovski ⚽ (od 83. Butić). TRENER: M. Kovačević
DINAMO: Nevistić, Mmaee, Bernauer, Pierre-Gabriel (od 46. Ristovski), Ogiwara, Mišić, Baturina (od 79. Rog), Stojković (od 65. Kulenović), Pjaca (od 60. Hoxha), Cordoba (od 60. Mbuku), Petković ⚽🟨. TRENER: S. Perković
STRIJELCI: 0:1 Petković (32′), 1:1 Crepulja (45′), 2:1 Liber (67′), 3:1 Dolček (74′), 4:1 Nestorovski (77′)

Kad se na terenu nađi najbolja momčad u ligi i posljednja na ljestvici, u pravilu bi sve trebalo biti jasno. Mnogi su tako gledali i na današnji okršaj Slavena i Dinama, u koji su gosti ušli kao apsolutni favoriti. Tu ulogu na kraju nisu opravdali, štoviše otišli su prema metropoli pune mreže i pognutih glava. Slaven je odigrao odličnu utakmicu, najbolju godinama unazad i totalno deklasirao Dinamo s 4:1, uz golove Crepulje, Libera, Dolčeka i Nestorovskog.

Kovačević je opet promijenio taktiku i za razliku od Osijeka istrčao s četvoricom u obrani. Božiću je na stoperskoj poziciji partner bio Kovačić. Nestorovski se oporavio i predvodio napad, uz njega bili su raspoloženi Grgić i Dolček, dok je Dinamo, s druge strane, istrčao u najjačem mogućem sastavu i sa svim zvijezdama u igri. No to se u početku nije vidjelo. Slavenaši se nisu uplašili goropadnog rivala i bez problema su parirali prvaku, čak i kontrolirali utakmicu.

Koliko je Slaven dobro stajao, odnosno igrao najbolje nam dočarava podatak da je Dinamo prvi put zaprijetio tek u 25. minuti dalekometnim udarcem Stojkovića. Srećom po Sušaka, snažan šut otišao je malo pored lijeve vratnice. Samo dvije minute kasnije evo Zagrepčana opet pred vratima Slavena. Ponovno je Stojković napravio veliki posao, no umjesto udarca izabrao je asistenciju Cordobi, što na kraju nije ispalo dobro pa su se Farmaceuti spasili. Odmah nakon toga zaiskrilo je na terenu, Agbekpornu i Petković ‘potukli su se’ i nastala je gužva, no Kolarić je kartonima smirio situaciju, a iz tog prekida opet je Dinamo opasno prijetio, a Sušak spasio situaciju.

Opasno je Slaven živio u tim minutama, gol je visio u zraku, a uskoro je i pao. Igrala se 32. minuta kada je Cordoba probio desnu stranu i odigrao Petkovića, koji je od prve pucao lijevom nogom i precizno zabio s desetak metara. Nakon toga trgnuli su se i domaćini. Caimacov je dobro opalio s 20-ak metara i umalo iznenadio Nevistića, Grgić je bio razigran na desnoj strani, probijao je Ogiwaru, Dolček je bio pun motiva, a i Nestorovski se oporavio od ozljede, proigravao, trčao. Nažalost, prave završnice nije bilo, a onda se otvorilo u zadnjoj minuti prvog poluvremena, kada je Slaven zasluženo izjednačio. Nakon brze kontre prvo je Dolček promašio Zicer, odnosno Nevistić je obranio, lopta se odbila u igru, a onda ju je Crepulja s 20-ak metara pospremio u praznu mrežu.

Gosti nisu mogli zadovoljni takvim raspletom i u drugi dio susreta krenuli su odlučnije, a zamalo i poveli preko Petkovića u 49. Lopta je otišla tik uz vratnicu. Međutim, još veću priliku imao je Nestorovski pet minuta kasnije. Slaven je pritisnuo i uzeo loptu, makedonski napadač od prve opalio s ruba 16 metara, a Nevistić odlično reagirao i izbacio je u korner. Općenito gledano, igralo se vrlo dobro na obje strane, jer svi su lovili tri boda pa je uskoro Nevistiću opasno zaprijetio Crepulja, a onda je Ristovski na drugoj strani glavom pogodio gredu. Čekalo se samo na kojoj strani će se tresti mreža, a onda su u zrak skočili domaći navijači.

Agbekpornu je u 67. minuti odlično proigrao Dolčeka, koji se opet sjurio prema golu, ali i otišao previše ukoso. Ipak, bio je brži od Nevistića, odigrao povratnu na 16 metara, a tamo je dotrčao Liber i pogodio praznu mrežu. U igru je ušao sedam minuta ranije i pogodio za veliki preokret. Senzacija je u tim minutama bila na pomolu, ali trebalo je još izdržati više od 25 minuta.

Jasno, takva situacija na semaforu označila je totalnu ofenzivu Dinama, koji se u igru mogao vratiti samo četiri minute kasnije. Petković je ostao sam na pet metara i pucao glavom, ali Sušak je odlično reagirao i spasio svoju momčad. Ne samo spasio, već i nagovijestio veliku pobjedu i rasturanje Dinama. Dolček i Nestorovski su u sljedećih pet minuta zabili treći i četvrti za Slaven, a veliku ulogu u tim pogocima imao je Agbekpornu, koji je pokretao akcije. Velika pobjeda, prva u sezoni, ali i najveća unazad nekoliko godina bila je na vidiku, a Dinamo je dobro i prošao, jer je Grgić nešto kasnije pogodio vratnicu.

Tako je stala velika serija prvaka, koji u Koprivnici nije poražen sedam i pol godina, odnosno 14 utakmica. Ovaj put je deklasiran i pobjeda Slavena bila je i više nego zaslužena. Pobjeda koja, nadamo se, najavljuje neke bolje dane i odmak od zadnje pozicije. Prigoda za to bit će kod Gorice već u idućem kolu. Bravo dečki!