PRIJATELJSKA UTAKMICA

FOTO Slaven napunio mrežu Močila u nastavku, vratio se kapetan Božić

Kako proteklog vikenda zbog reprezentativne stanke nije bilo utakmica SuperSport HNL-a, nogometaši Slavena Belupa odigrali su još jedan prijateljski dvoboj uoči subotnjeg gostovanja kod Dinama. Nakon što je novi trener Roy Ferenčina debitirao susretom protiv hrvatske U-21 reprezentacije, koja je završila rezultatom 1:1, na Apaš je stigla ekipa Močila, inače član 1. ŽNL. Farmaceuti su slavili rezultatom 5:0, a pogotke su postigli Marko Martinaga, Matej Šakota, Marco Boras i dvostruki strijelac Tomislav Štrkalj.

Županijski prvoligaš u prvom je dijelu pokazao snažan otpor pa se na poluvrijeme išlo bez golova. Farmaceuti su odmah početkom nastavka ubacili u brzinu više i počeli zabijati.

Od prve su minute igrali Ivan Lepinjica i Adrian Liber, dvojac koji je nedavno stigao iz Rijeke. Jasno je da će Lepinjica biti nositelj veznog reda Slavena, kao i da će većina napada ići po lijevoj strani, preko Arbera Hoxhe, kao što je bilo i danas. Prvu utakmicu nakon ozljede odigrao je kapetan Tomislav Božić, dok se njegov imenjak Štrkalj iskazao golovima u nastavku. Na vratima je u drugom dijelu priliku dobio Matija Jesenović, kojemu je to bio debi, a šansu su dobili i mnogi mladi igrači. Valja spomenuti i odličan nastup Martinage, koji je zabio i kasnije iz slobodnog udarca pogodio gredu.

SLAVEN BELUPO – MOČILE 5:0 (0:0)

SLAVEN BELUPO (prvih 11): Marković, Bosec, Međimorec, Božić, Štefulj, Agbekpornu, Lepinjica, Mioč, Liber, Hoxha, Ortiz. Još su igrali: Jesenović, F. Hlevnjak, Račić, Boras, Martinaga, Claudemir, Mađarić, Šakota, Jagušić, Bošnjak, Štrkalj, Ćurković.

MOČILE (prvih 11): Vrhovec, Belaj, Radić, Šantek, Posavec, Šoštarić, Švagelj, Horvatinović, Kranjčević, Hlevnjak, Palčić. Još su igrali: Perika, Miler, Habek, Arki, L. Švagelj, Drk, Đagar, Šegović, Šteingel, Guslov, Orejaš.

KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš. SUDAC: Mario Vecko. POMOĆNI: Mađerić i Gjurašin. STRIJELCI: 1:0 Martinaga (50), 2:0 Šakota (52), 3:0 Štrkalj (53), 4:0 Štrkalj (66), 5:0 Boras (80).

dolazi neugodan protivnik

Radeljić: Imali smo žestok sastanak i neki se moraju zamisliti, jer je nedopustivo tako igrati