REMI U KOPRIVNICI

FOTO Slaven uzeo bod protiv vodeće Rijeke, Apaš “poludio” zbog poništenog pogotka Kovačića

SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić, Kovačić, Lučić, Bosec, Agbekpornu 🟨 (Jelić Balta 77′), Crepulja, Grgić (Jagušić 77′), Liber (Čubelić 70’), Dolček (Šakota 84′), Nestorovski 🟨 (Martinović 84′) TRENER: M. Kovačević

RIJEKA: Zlomislić, Radeljić, Majstorović, Devetak, Smolčić, Selahi (Gojak 78′), Janković 🟨 (Rukavina 75′), Fruk, Petrović, Pašalić (Bogojević 74′), Andrić (Perica 67’) TRENER: R. Đalović

Dosad neporaženu u prvenstvu i bez primljenog pogotka u gostujućim utakmicama, Slaven Belupo na Apašu je u sklopu 9. kola SuperSport HNL-a ugostio prvoplasiranu Rijeku. Momčad Radomira Đalovića u prethodnih je osam ligaških susreta zabila 15 pogodaka te primila samo jedan. Posljednji su put Farmaceuti na domaćem terenu protiv današnjeg protivnika slavili prije nešto manje od dvije godine, a negativni niz od tri uzastopna poraza večeras je prekinut tvrdim remijem u kojem se mreže nisu tresle.

Ostao je Mario Kovačević vjeran formaciji 4-2-3-1, no umjesto Caimacova koji je skupio tri žuta kartona, priliku od prve minute dobio je Adrian Liber. U prvih jedanaest vratio se Ilija Nestorovski koji je, podsjetimo, u nedjelju na treningu osjetio bol u listu te zbog toga dan kasnije propustio utakmicu protiv Gorice. Srećom, bila je to samo lakša ozljeda i ovaj je tjedan s ostatkom ekipe normalno trenirao.

Iako su na teren stale zasad prva i posljednja momčad prvenstva, Farmaceuti su ti koji su od prve minute preuzeli inicijativu te igrali ipak nešto bolji nogomet od svog protivnika, no prave, gotovo nikakve šanse nije bilo sve do 27. minute kad s tridesetak metara, iz slobodnog udarca, direktno prema golu poteže Pašalić. Pet minuta kasnije pokušao je Janković iznuditi prekršaj na rubu šesnaesterca nakon kontakta s Agbekpornuom, no suca nije uspio nasamariti i dobiva žuti karton zbog simuliranja.

U 36. minuti susreta “poludio” je cijeli Apaš. Zatresla se mreža gostiju nakon udarca iz kuta, no pogodak Kovačića poništen je zbog prekršaja u napadu kojeg je Zebec dosudio tik prije no što je Slavenov branič skočio na loptu. Jedna vrlo sporna situacija o kojoj će se sigurno dosta pričati.

Bez ikakve sumnje najbolju šansu, ali i jedinu konkretnu za Rijeku u prvom dijelu susreta, imao je Toni Fruk u 42. minuti. Sam je izašao pred golmana no Sušak se nije dao nadmudriti te mu obranio čisti zicer. Lopta je tada ponovno došla do veznjaka gostiju, no drugi mu je udarac blokiran i rezultat ostaje 0:0. Na kraju prvog poluvremena zapucao je s ruba šesnaesterca dosta neugodno Dolček. Lopta je prošla kroz šumu nogu, no dobro se tu ispružio Zlomislić.

Iako je u drugo poluvrijeme Slaven također nešto bolje krenuo, u 52. minuti Rijeka je izigrala obranu Farmaceuta, međutim Janković nakon dobre povratne lopte puca visoko iznad gola. Više su puta u nastavku susreta domaćini digli publiku na noge, no mreža se nažalost nije zatresla. Loša vijest za Farmaceute stigla je u 66. minuti. Naime, danas vrlo raspoloženog Slavenovog veznjaka Agbekpornua čeka nešto duža pauza jer dobiva treći žuti karton ove sezone što znači da će morati propustiti utakmicu protiv Hajduka, a vrlo kratko nakon njega, požutio je i Nestorovski.

Sve do 83. minute ozbiljnih prilika na utakmici nije bilo, no mladi Jagušić tada sjajnim potezom otvara za Slaven kontru koja nažalost završava silovitim, ali nepreciznim udarcem Dolčeka. Mreže se do kraja susreta nisu tresle i obje su momčadi uzele po bod, no ovim je remijem Slaven zaustavio Rijeku koju bi sada Hajduk, pobjedi li sutra Šibenik, mogao prestići te tako postati lider prvenstva.

Slijedi reprezentativna pauza koju će slavenaši, s dosad osvojenih pet bodova, provesti na dnu tablice, a 20. će listopada pak ugostiti Hajduk te pet dana iza toga i Šibenik. Iznad njih, deveto mjesto drži Lokomotiva koja je u poslijepodnevnim satima s 2:0 svladala Goricu i uzela tri boda, što znači, da Farmaceutima niti pobjeda ne bi pomogla da se večeras odmaknu od posljednjeg, 10. mjesta.