veteranske lige

FOTO Težak potop Miklinovca, u Hlebinama palo čak 12 komada, Jambra izvukao Starigrad

Omladinac, Starigrad i Osvit nastavili su pobjednički pohod na prvo mjesto u Prvoj ŽNL za veterane. Od navedene trojke najlakši posao imali su vodeći Herešinčani, koji su sa 6:0 isprašili Picoke. Dva je zabio Kovaček, po jedan Tušek, Mesarić, Markušić i Maronić. Tako su dečki i dalje vodeći, s bodom prednosti pred Starigradom, koji je u prilično zanimljivoj utakmici s 2:0 pobijedio virovski Podravac. Čovjek odluke ponovno je bio Jambrušić, a oba gola zabio je u drugom poluvremenu.

Osvit je, pak, gostovao u Križevcima, gdje je pogocima Dlake i Lovreka slavio 2:1. Počasni za domaćine zabio je Jakopović pred kraj utakmice. U ostalim dvobojima Jadran-Galeb je na pogon Frčka svladao Drnjančane 2:1, dok je Miklinovec na svojem terenu doživio pravi potop od Kloštrana, koji su slavili čak 0:8. Pet komada metnuo je Belvanović, po jedan Keljar, Šerepec i Kovačić.

U Drugoj ŽNL pravu ljepoticu s čak 12 golova gledali smo u Hlebinama, gdje je gostovala vodeća Reka. Gosti su na kraju slavili 7:5, prije svega zahvaljujući Saši Radanoviću, koji je mrežu Lipe tresao četiri puta. Tri za domaćine zabio je Forgač. Derbi se igrao u Ferdinandovcu, gdje su gostovali Močilani. Domaćini su nakon 20 minuta igre vodili 2:0, no u sljedećih 15 minuta dva gola zabio je Tomica Vitelj, a pogodaka nakon toga više nije bilo.

Tim remijem okoristila se Reka, koja sad ima dva boda prednosti pred Ferdinandovcem, odnosno tri Močilama. Bratstvo je s 3:0 nadigralo Panoniju, dok je zadnja Sloga upisala još jedan poraz, ovaj put od Zagorca, koji je slavio 3:1. U toj ligi igra se još samo jedno kolo, a u Prvoj ŽNL još tri.