gotovo je, gotovo

FOTO Torčanci slave naslov, Bregovci Prvu ŽNL, Rasinja razbila Zagorec, Prugovac osvojio Drnje

Gotovo je! Nema više loptanja ni zabijanja golova, barem ne ove sezone u županijskim ligama. Odigrano je zadnje kolo, s time da je većina dvoboja iz Prve ŽNL igrana još jučer. Danas su na rasporedu bile dvije utakmice, a ona u Drnju nekako zanimljivija, jer su Prugovčani s eventualnom pobjedom mogli završiti kao viceprvaci. To su i napravili, u vrlo dobrih 90 minuta slavili su 2:3. Ipak, na kraju će Močilani, kako stvari stoje, završiti drugi, iako su lošiji u međusobnom omjeru s Prugovčanima. No te međusobne utakmice vrijede samo u vezi klubova koji sele u viši ili niži rang, a pošto je drugo mjesto bilo za prestiž, Močile imaju bolju gol-razliku i trebale bi biti druge. Drugi dvoboj igrao se u Hlebinama, gdje je Lipa ugostila Osvit. S rukama u zraku sezonu su okončali Đelekovčani, bilo je 1:3.

Puno zanimljivija danas bila je Druga ŽNL, gdje se odlučivalo o naslovu prvaka. Podravcu su protiv Prekodravca igrala samo tri boda, a pred velikim brojem publike u Torčecu do njih su i došli. Sve su riješili već u prvom poluvremenu, a na kraju je završilo 7:3. Slavili su i Herešinčani u Sokolovcu 5:1, no njima je to bila tek utješna pobjeda. Vrlo važna utakmica igrala se u Gotalovu, gdje su GOŠK i bregovska Mladost vodili direktnu borbu za sedmo mjesto, koje vodi u Prvu ŽNL. Gostima je igrao i bod, domaćinu samo sva tri, a u Prvu ŽNL selit će Bregovci, koji su pobijedili 0:1.

Spomenimo i derbi Treće ŽNL Koprivnica, jer su u Rasinji igrali drugi i prvi. Zagorec je već ranije osigurao naslov pa mu je to bila više-manje revijalna utakmica u kojoj je izgubio 3:0. Svečano je bilo nakon nje, kada im je dodijeljen pehar za naslov prvaka. Rezultate svih ostalih utakmica pogledajte u nastavku, a opširnije o svemu sutra u Podravskom listu, gdje možete pročitati tko je sve od klubova izborio viši rang natjecanja.

Prva ŽNL, 26. kolo: Graničar (Đ) – Panonija 8:0, Kalinovac – Starigrad 3:2, Miklinovec – Tomislav Radnik 3:1, Drava (NP) – Rudar (G) 3:7, Sloga – Močile 3:5, Lipa – Osvit 1:3, Tomislav (D) – Prugovac 2:3

Druga ŽNL, 26. kolo: Sokol – Omladinac 1:5, GOŠK – Mladost (KB) 0:1, Mičetinac – Viktorija 2:6, Gornja Rijeka – Graničar (NV) 4:2, Drava (PS) – Reka 7:0, Čvrstec – Mladost (S) 0:2, Podravec – Prekodravac 7:3

Treća ŽNL KC, 22. kolo: Udarnik – Bušpan 1:5, Rasinja – Zagorec 3:0, Bilogora – Jedinstvo 3:2, Rudar (B) – Sabarija 4:5, Drava (SP) – Fugaplast 0:17