PRVA ŽENSKA LIGA

FOTO Treća uzastopna pobjeda sjajne Koprivnice, nakon Vodica i Crikvenice pale i Solinjanke

Košarkašice Koprivnice nastavljaju sa sjajnim predstavama u B skupini Prve ženske lige. Nakon što su svladale Vodice i u gostima Crikvenicu, u subotu su na domaćem parketu upisale treću uzastopnu pobjedu. Ovaj put nastradala je Salona iz Solina, koja se put Dalmacije vratile s minusom od šest koševa, bilo je 64:58.

Zanimljivo, sve tri navedene ekipe nalaze su među četiri vodeće na ljestvici, što samo dokazuje odličnu formu djevojaka koje vodi David Vujčić. Sukladno tome, Koprivnica ponovno nije istrčala s ulogom favorita, ali je bila bolja kroz svih 40 minuta. Nakon prve četvrtine bilo je 12:11, a na odmor se otišlo s rezultatom 28:23, iako su gošće u 18. minuti nakratko preuzele vodstvo. No bilo je to sve od njih, jer su raspoložene domaće djevojke bez problema kontrolirale vodstvo koje su imale na poluvremenu.

Štoviše, u trećoj četvrtini povećale su ga za šest koševa, a to je bilo previše za Salonu, koja je u posljednjih 10 minuta tu prednost samo smanjila za konačnih 64:58. Kapetanica Triplat bila je najefikasnija sa 16 koševa, Kapetanić je zabila dva manje, a dvoznamenkasta je bila i Valentina Šestak s 11 poena. Međutim, cijela ekipa bila je na visokoj razini, što je poručio i mladi trener.

– Bravo cure, pokazali smo karakter i u ovoj utakmici. Držali smo vodstvo od početka utakmice i smireno je završili u svoju korist. Nastavljamo s dizanjem forme kako se bliži kraj prvenstvu i to me veseli – poručio je Vujčić. Sljedeći vikend Koprivnica je slobodna, a 13. kolo dočekat će u sredini poretka s pet pobjeda i jednim porazom više.