KOŠARKA

FOTO Virovci potonuli u drugom poluvremenu, i dalje su bez pobjede

Košarkaši Podravca i nakon osmog su kola kvalifikacija za Prvu hrvatsku ligu bez pobjede, a novi poraz nanijelo im je Đakovo koje je u Virju slavilo s 94:114. Virovci su odlično ušli u utakmicu i na krilima Martina Vedriša u sedmoj minuti imali su plus devet. Dobru rolu odigrali su i Antonio Šoš i Julijan Zadravec koji su šuterski bili raspoloženi i pogodili su po tri trice. No, od 13. minute Đakovčani su zaigrali agresivnije u obrani i nisu dozvoljavali više otvorene vanjske šutove Virovcima te su spustili zaostatak na četiri koša. U završnici prvog poluvremena gosti su iskoristili pad u igri Virovaca i stigli do prvog vodstva, 55:56 s kojim su i otišli na predah. Virovci su u trećoj dionici skroz potonuli, a iskusni Đakovčani znali su to iskoristiti. Serijom 12:0 gosti su potpuno slomili Podravac, a u 28. minuti imali su okruglih plus 20. Ni minute predaha nisu pomogle Virovcima i na ulasku u četvrtu četvrtinu Đakovo je bilo na plus 22. Gosti su u završnih deset minuta stigli i do premašene brojke od sto postignutih koševa, a na kraju su slavili s okruglih plus 20, 94:114.

Za Podravac su igrali i koševe postigli: Stefan Zadravec 16(4×3), Julijan Zadravec 16(4×3), Antonio Šoš 18(3×3), Tomislav Benotić 7(2×3), Patrik Topolčić, Andrija Hrženjak 2, Nikola Šestak 4, Martin Vedriš 31(2×3), Mihael Topolčić, Nikola Laić i Leon Cestar. U pretposljednjem devetom kolu Virovci su ponovno domaćini, a protivnik će im biti pretposljednji Maksimir pa je to prilika da momčad Mirka Hrženjaka dođe i do prve pobjede u kvalifikacijama.