regionalni derbi

Gazde sjevera! Slavenaši s igračem manje osvojili Varaždin, za velika tri boda zabili Nongoh i Mioč

Regionalnim derbijem u Varaždinu nogometaši Slaven Belupa večeras su otvorili drugi dio sezone u SuperSport HNL-u. Teren je to koji im leži u posljednje vrijeme, u pet utakmica tamo su jednom poraženi pa su puni optimizma otputovali prema baroknom gradu. Pokazalo se s pravom. Slavili su 2:1 pogocima Nongoha i Mioča, iako su veći dio drugog poluvremena igrali s igračem manje. Samim time tri boda još su značajnija.

Varaždin je kao domaćin imao u uvodnim minutama nešto više loptu u nogama, ali bio je totalno bezopasan po Sušaka, čiji su suigrači, pak, s druge strane travnjaka prvu pravu priliku pretvorili u pogodak. Igrala se 21. minuta kada je Lepinjica oteo jednu loptu na sredini terena i proslijedio je prema Mioču, koji je, pak, proigrao na lijevoj strani Nongoha. Mladi Kamerunac primirio je loptu i lijevo nogom pospremio je ispod grede za prvijenac u HNL-u i vodstvo svoje ekipe.

Do sudačke nadoknade prvog poluvremena ništa vrijedno spomena nije se dogodilo, slavenaši su bez većih problema kontrolirali rezultat, a onda su primili pogodak u najgore moguće vrijeme – četvrtoj minuti nadoknade. Zakuhao ga je bivši Farmaceut Marina, koji je glavom zahvatio jednu loptu ubačenu iz kornera, no ona je na putu prema golu u ruku udarila Lepinjicu pa je sudac Čulina pokazao na bijelu točku. Precizan s nje bio je Postonjski.

Vrlo negledljiv nogomet gledali smo i u nastavku. Prilika nije bilo, borba se vodila uglavnom na sredini travnjaka, treneri su promjenama pokušavali ‘razbuditi’ utakmicu, no ništa od toga nije urodilo plodom. A onda se u 69. minuti dogodila situacija, koja je utakmicu trebala usmjeriti na mlin domaćina. Naime, Slaven je ostao s igračem manje, nakon što je neoprezni Agbekpornu dobio drugi žuti karton.

Međutim, Koprivničance to nije omelo. Prvo je Lepinjica, desetak minuta nakon toga, opasno pucao s više od 20 metara, a onda je u 86. minuti isti igrač izborio novu najstrožu kaznu, ovaj put za goste. Greške nije bilo, Mioč se uhvatio lopte i mirno je pospremio u mrežu za novo vodstvo gostiju. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a Slaven je s ova tri boda preskočio Varaždin i trenutno je sedmi na ljestvici.

U sljedećem kolu, iduće subote od 14.50 sati, u Koprivnici gostuje Rudeš, a više o Slavenu, dvoboju u Varaždinu i novostima u klubu čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.