Gorica se nudila, no Slaven više od remija (1:1) nije mogao

Uspješan nastup na gostovanju na Rujevici i tri boda protiv Rijeke (0:1), zatim prolazak u polufinale Kupa protiv Rudeša (0:2) ostavili su traga na momčadi Zorana Zekića uoči novog prvenstvenog ogleda. Danas je u Koprivnicu stigla posljednjeplasirana Gorica, a trener Farmaceuta nije mogao računati na kartonirane Hoxhu i Mudražiju, Jambor je dobio poštedu od prvih 11, dok je Kocijan ipak uspio sanirati “nogu” . U napadu je Manaj sa Crncem, dok je Mioč dobio ulogu “po cijelom terenu”.

Vec u 1. minuti šansa za Goricu. Nasreću Kapulica nije dobro zahvatio loptu glavom pa je otisla u gol aut. U 8. odlična prilika za Slaven. Bosec je prošao dvojicu na desnoj strani, dodao Manaju na 10-ak metara od gola Radoševića i primirio loptu Crncu. Ovaj iz prve trese prečku. Loptu je čini se malo dirao netko od braniča jer je Čulina pokazao na korner. Slaven je pritisnuo Goricu koja teško iznosi loptu iz polovice.

Farmaceuti imaju više od igre no nedostaje mirnoće u završnici. Nakon prvih 30 minuta i dalje 0:0. I onda u 32. kontra, Talys nalazi samog Crnca koji se okreće na slabiju desnu stranu i šalje loptu visoko i neprecizno. Izdvojit ćemo još i 43. minutu i pokušaj glavom iz teške situacije Manaja no lopta je završila u rukama Radoševića te udarac Boseca iz daljine, a lopta je prošla pored vratnice. Prvi dio 0:0.

U nastavku Slaven pritišće i u 53. zaboravlja na obranu. Ndockyt odlično gura loptu Mitroviću između Solde i Talysa. Napadač Gorice ulazi u kazneni prostor i cilja suprotan kut za 0:1.

Nasreću brzo je stiglo izjednačenje. Bosec u 60. izvodi korner iz kuta, lopta dolazi do Manaja kojemu iz blizine Radošević brani, lopta se odbija do samog Crnca koji ju posprema u mrežu za 1:1.

U 73. s 16 metara okušao se i Mioč no ravno u ruke golmana Gorice. Slaven napada no bez pravih prilika, a vremena je sve manje. U 75. Steenvoorden je dobio izravni crveni zbog preoštrog starta na Crncu. Još je 15 minuta do kraja s igračem više. Nažalost do kraja nije bilo golova, iako su Farmaceuti pokušavali probiti Goričin bedem. U zadnjim sekundama Radošević je vrhunski obranio i zicer Božiću. Završilo je 1:1.