Graničar zbog dvije ozljede susret završio s igračem manje

Momčad Pitomače visokom pobjedom u Legradu protiv tamošnjeg Graničara potvrdila je prvo mjesto na tablici 4. NL Bjelovar-Koprivnica-Virovitica. Rezultat ove utakmice u sklopu 13. kola, ujedno posljednje u ovom dijelu sezone završila je rezulatom 0:4 za goste.

Strijelci su bili Kovačec, koji je domaće načeo već u drugoj minuti, što je ujedno bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, zatim Jakupec u 67. minuti, pa ponovno Kovačec koji zabija za 0:3 u 72. minuti i na kraju Paradinović koji je za konačnih 0:4 stavio točku na i ove golovima bogate utakmice. Na utakmici su dodijeljena po dva žuta kartona domaćoj ekipi te jedan gostujućoj. Graničarov Mešnjak ga je dobio u 29. minuti zbog, kako je delegat utakmice naveo, preoštrog prekršaja te Baričić u 35. minuti zbog prigovaranja sucu na odluku. Zbog preoštrog prekršaja žuti je karton zaradio i Pitomačin Kosanović u 77. minuti. Crvenih kartona nije bilo. Dodajmo kako su čak dvojica domaća igrača morali napustiti utakmicu zbog ozljeda. U 35. minuti domaći igrač Mihoković ozlijedio je rame.

Dežurnim su ga vozilom prevezli do najbliže zdravstvene ustanove. Zbog ozljede je u 84. utakmicu igru napustio i Polančec, koji je u igru ušao umjesto prethodno ozlijeđenog Mihokovića. Zbog nedostatka zamjenskih igrača Graničar je utakmicu završio s deset igrača. Graničar se na kraju jesenskog dijela prvenstva nalazi na 12. mjestu sa samo 8 osvojenih bodova te za četiri više od Voćina i Suhopolja. Pitomačani su ovom pobjedom potvrdili jesenski naslov prvaka, te se nalaze dva boda ispred drugoplasirane ekipe Bilogore. Upravo će s njima odmjeriti snage u nastavku prvenstva na proljeće, dok će Graničar nove bodove ići tražiti u susjednom derbiju protiv Borca iz Imbriovca.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Siniša Budja, trener Graničara: Odigrali smo jednu dobru utakmicu, koliko možemo u ovom trenutku. Cijelu polusezonu imamo problem s manjkom igrača, a nakon prinudnih izmjena rezultat je takav je kakav je. Do izražaja je došla njihova kvaliteta, ali i duža klupa uz treniranje.

Ivan Presečan, trener Pitomače: Zabili smo odmah na početku i time omogućili i sebi da se rasteretimo. Nama su igrala tri boda, i jednostavno smo se tako i postavili. Mislim da smo pokazali da smo općenito kvalitetnija i bolja ekipa, što govori i sam rezultat.

GRANIČAR L: Ružić, Štefić, Mešnjak (od 81 Habek), Matotan, Mlinarić, Baričić, Hontić, Vrbančić T (od 69 Bilješko), Mihoković (od 39 Polančec), Ledinski, Vrbančić A, TRENER: Siniša Budja

PITOMAČA: Zdelar, Kovačec, Jantol (od 79 Šokec), Pavlićević, Tišljar (od 46 Jakupec), Paradinović, Šantek, Kosanović, Matančić (od 73 Peršić), Begović, Bošnjak, TRENER: Ivan Presečan

Legrad – igralište Fizesz, gledatelja: 100, Vrijeme: 19.11.2022. 13:30, SUDAC: Fejer, POMOĆNI: Jozić, Abdić, DELEGAT: Služek, STRIJELCI: 0:1 Kovačec (2), 0:2 Jakupec (67), 0:3 Kovačec (72), 0:4 Paradinović (81), ŽUTI KARTONI: Mešnjak, Baričić (Graničar), Kosanović (Pitomača)

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju

treća pobjeda u kvalifikacijama

Virovke rasturile zagrebački Falcons i osigurale dodatno razigravanje za Premijer ligu

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu