Hajduk uz muku do pobjede: Slaven u dva kola pao na sedmo mjesto

Koliko je izjednačeno prvenstvo u Supersport HNL-u govori činjenica da je do današnje utakmice razlika između sedmoplasiranih Farmaceuta i trećeg Osijeka bila tek četiri boda. Dodatno su zakomplicirali život Slavenu Istra, pobjedom u tjednu protiv Dinama i jučer Varaždin domaćim slavljem protiv Gorice, prije toga i Rijeka pobjedom u prethodnom kolu protiv Varaždina. Svi oni su “prešišali” Farmaceute na ljestvici.

U tom ozračju Koprivničanci su otišli put Splita gdje ih je čekao Hajduk, kojemu prvoplasirani Dinamo bježi osam bodova. Žele li i dalje zadržati nadu u mogući naslov ništa osim pobjede protiv Slavena nije im igralo. Zekić u Splitu nije mogao računati na prvotimca Boseca, dok Hajduk s tim nije imao probleme. Kod Farmaceuta, dodajmo vratio se ozlijeđeni Hoxha, no u timu nije zbog ozljeda bilo Kocijana, Žuljevića i Peroševića. U Hajduku iz istog razloga nema Kalinića, Eleza, Prpića, Kalika i Sahitija.

Livaja je imao prvu pravu priliku u 13. minuti kad je ušetao u kazneni prostor Slavena, no malo je pretjerao sa soliranjem i obrana Farmaceuta, točnije Soldo, je to očistio. Slaven dobro stoji u obrambenom bloku, a Hajduk teško dolazi do prilika. U 29. iz daljine se ljevicom okušao i Martinaga, no lopta je prošla pored gola.

Vušković je dubinskom loptom minitu kasnije pokušao naći Livaju, ali izbio ju je u zadnji tren Božić. Nekoliko minuta kasnije Livaja je ubacio u kazneni prostor, a Mlakar s nekoliko metara glavom pucao pored gola. Poluvrijeme 0:0.

Mogao je Hajduk povesti u nastavku. Ferro je ubacio, Vušković glavom uputio Pukštasu a on zakasnio na loptu pred golom Čovića. Tri minute kasnije Livajin udarac odlazi pored gola. Slaven se odupro napadima i ponovno uspostavio obranu, no Hajduk i dalje pikušava.

Ipak Slaven nije izdržao. Dino Mikanović u 72. zabija eurogol, na odbijenu loptu s 20 metara volejom pogađa za 1:0.

Hajduk nnastavlja s posjedom, Slaven bez ideje. Utakmica je završila novim minimalnim porazom.

Na kraju, ovim porazom i mogućom sutrašnjom pobjedom Lokomotive kod Istre, Slaven bi u samo dva kola mogao pasti s četvrtog na osmo mjesto ljestvice. Podsjetimo, u idućem kolu na svom Apašu igraju protiv Istre.