ispali iz kupa

Hladan tuš za slavenaše! Bivši suigrač Srbljinović izbacio ih eurogolom s više od 60 metara

Samo četiri dana nakon poraza od Hajduka, nogometaši Slaven Belupa ispali su iz Hrvatskog nogometnog kupa. Kobno po njih bilo je gostovanje kod zagrebačkog Rudeša, gdje su izgubili 3:1, a presudio im je fenomenalnim pogotkom sa 60-ak metara Tomislav Srbljinović, mladić koji je prošao kompletnu školu nogometa Slaven Belupa i pritom bio kapetan. Pravu priliku u seniorima nikad nije dobio, a sad je bivšem klubu vratio s kamatama.

Kako je i najavio, Ferenčina je izrotirao dobar dio igrača, tako da su danas, između ostalih, u početnom sastavu istrčali Martinaga, Cascini, već pomalo zaboravljeni Claudemir te Kamberi, a svakako valja naglasiti i to da se utakmica igrala na matičnom Rudešovom igralištu, a ne u Kranjčevićevoj, gdje igraju prvenstvenu.

To je domaćinu dodatno dalo krila pa su bolje ušli u utakmicu i već nakon 13 minuta igre imali prednost preko Pušića. No to vodstvo Rudeša pred malobrojnim navijačima nije dugo trajalo, tek pet minuta. Tada je Cascini zakucao sa sedam-osam metara loptu pod gredu, nakon što ga je s lijeve strane pronašao Martinaga. Argentinskom veznjaku bio je to prvijenac u koprivničkom prvoligašu, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor, iako je golova još moglo biti.

U drugi dio utakmice bolje su ušli slavenaši, ali opet su do gola došli domaćini i to u 57. minuti, kada je zabio Pavković. Nakon toga Farmaceuti su dodali gas, Ferenčina napravio četiri izmjene, ali ništa od toga nije urodilo plodom. Štoviše, Čović je primio još jedan gol, odnosno golčinu kakva se rijetko viđa. Hoxha je izgubio jednu loptu na polovici Rudeša, koja je došla do Srbljinovića, a on je, pak, vidio da je vratar Slavena na 20 metara od gola te opalio sa svoje polovice i pogodio. Uistinu pogodak kakav se rijetko viđa.

Time je Srbljinović, ujedno, presudio pobjednika, a Rudeš vratio Slavenu za prošlogodišnje ispadanje u četvrtfinalu istog natjecanja. Također, Slaven je ponovno upao u mini krizu, iz koje se mora vaditi u nedjelju u Puli kod Istre.