Zadnje kolo

Hvala Bogu pa je agonija gotova, Slaven na Rujevici ‘popio’ četiri komada

U pomalo revijalnom tonu odigrano je zadnje kolo u SHNL-u. Slavenaši su znali da su zabetonirani na devetoj poziciji i put Rijeke otputovali su u prilično šarenom sastavu. Što zbog kartona, ozljeda, ugovora, ali i razloga koji nisu poznati javnosti (Murić), Radeljić nije mogao računati na više od 10 igrača tako da je imao prilično problema prilikom slaganja sastava, dok su klupu popunjavali uglavnom juniori. Stoga nas ne čudi da je Rijeka slavila 4:0.

Domaćini su bili bolji od samog početka. Prije nego što su poveli gađali su gredu, čak i zabili nakog greške Krušelja i Borasa, ali reagirali su iz VAR sobe i poništili gol. No spasa nije bilo u 18. minuti, kada je Obregon opet tresao mrežu, ovaj put nakon akcije s Frukom.

U međuvremenu je Caimacov imao jedine dvije prilike Slavena, jednu iz slobodnog udarca, drugu je sam sebi zakomplicirao, a onda je u zadnjoj minuti tog prvog poluvremena stigla kazna. Janković je zabio za 2:0 i tako domaćinima osigurao nešto mirnije drugo poluvrijeme.

U tom drugom dijelu utakmice prve seniorske minute iskusili su Vlašić i Katalinić, ali samo tri minute po njihovom ulasku Rijeka je zabila i treći. Pomalo komičan. Bilo je tu svega, odbijanja, vratnice, a gol najviše idu na dušu vrataru Jesenoviću, koji je amaterskom reakcijom Jankoviću omogućio i drugi pogodak.

Do kraja utakmice, u drugoj minuti nadoknade, Janković je zabio i četvrti i tako okončao ovu utakmicu, ali i sezonu. Slaven je završio na devetom mjestu, s kojim nitko ne može biti zadovoljan. Ljeto će, nema sumnje, biti vruće, očekuju se i brojne promjene u igračkom kadru, no prije svega toga slijedi mali odmor. Nova sezona počinje početkom kolovoza.