puni plijen s gostovanja

I to se dogodilo! Slaven zabio tri komada Lokomotivi i slavio nakon točno 49 dana

Izuzetno važna utakmica bila je danas pred nogometašima Lokomotive i Slavena. Zagrepčani su tražili pobjedu nakon pet sušnih kola, Koprivničanci nisu slavili četiri, a toliko nisu ni zabili. Dakle, i jedni i drugi imali su puno motiva, a zahvaljujući tome gledali smo otvorenu utakmicu s tri pogotka, u kojoj su više razloga za veselje imali Farmaceuti. Golovima Hoxhe, Mioča i Šakote slavili su 3:1.

Što se tiče sastava, Ferenčina je izašao s očekivanih 11, Hoxha, Liber i Štrkalj predvodili su navalu, a unatoč tome što su u posljednjih pet utakmica između ovih rivala pala samo tri gola, mreža se danas skoro tresla već nakon 20-ak sekundi igre. Lokosi su iskoristili nepažnju Slavenove obrane i iz brze kontre umalo matirali Sušaka, no Šotiček je nekoliko centimetara zakasnio na prizemnu loptu Goričana.

Međutim, slavenaše to nije obeshrabrilo, hrabro su ušli u utakmici i poveli nakon 14 minuta igre. Sve je sam napravio Hoxha, slomio dvojicu domaćih braniča, i uz malu pomoć Kalaice, koji je skrenuo smjer lopte, prevario Čavlinu. Bio je to četvrti gol kosovskog krilnog napadača u sezoni i prvi Slavena nakon točno 49 dana. Taj post trajao je, vjerovali ili ne, gotovo 400 minuta.

No nije vodstvo gostiju dugo bilo na semaforu, tek 10 minuta, a tada su se domaćini vratili zahvaljujući pogreški Sušaka. Lopta ubačena od strane Leovca ispala mu je iz ruku, a to je iskoristio Šotiček i lagano je pogurao u mrežu. Inače, isti igrač zabio je i u prvom dvoboju ovih rivala, kada je Lokomotiva 1:0 slavila u Koprivnici.

Kao što smo u uvodu napisali, igralo se otvoreno, svi su tražili tri boda, pa ni novi gol nismo dugo čekali. Pao je u 38. minuti, a zabio ga je glavom Mioč. Bila je to brza akcija po desnoj strani, Liber je odigrao prizemnu loptu na Štrkalja, koji je s 15-ak metara pogodio gredu, a loptu je nakon toga glavom dočekao Mioč i pogodio iz vrlo teške pozicije za novo slavlje gostiju. Bio mu je to već peti gol u sezoni i s pravom je predvodnik ove momčadi. Mogao je i Hoxha dvije minute kasnije zabiti svoj drugi, no njegov je udarac završio iznad grede tako da se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Slavena.

U drugom poluvremenu tempo je pao, odnosno nije se igralo toliko otvoreno, ali je bilo prilično agresivno s obje strane. Prvu pravu priliku vidjeli smo tek u 68. minuti, kada se Sušak iskupio za primljeni pogodak. Vršcima prstiju odbio je u gredu udarac Goričana s 10-ak metara i pobrinuo se za obranu utakmice. Spasio je Sušak suigrače i u 75. minuti, nakon neugodnog udarca Tucija i u tim minutama bio je najzaslužniji što gosti drže tri boda, jer je Lokomotiva stiskala sa svih strana.

Na sreću, novih golova u njegovo mreži više nije bilo, ali je u sudačkoj nadoknadi na drugoj strani zabio Šakota iz brze kontre i slavenaši slave veliku pobjedu. Pobjedu kojom su Lokomotivi zadali prvi domaći poraz u sezoni i prestigli je na ljestvici. Sad imaju bod više od nje i trenutno su sedmi. Odmah se lakše diše u Miškininoj.

Nakon ove utakmice Roy Ferenčina ima novih 10 dana za pripremu sljedećeg kola, u kojem u Koprivnici gostuje Dinamo. Dvoboj je na rasporedu u ponedjeljak, 4. prosinca, i bit će to posljednji domaći susret slavenaša u aktualnoj godini.

Dobre vijesti iz škole Antun Nemčić Gostovinski

Javili se delikventi koji su uništili vrijednu sadnicu Gupčeve lipe. Svi će zajedno posaditi novu

raskol u županijskom lovstvu doveo do kaznenih prijava i prijava lovnoj inspekciji

Šest lovačkih udruga prijavilo je predsjednika saveza za pokušaj prijevare vjerovnika

Razgovor o budućnosti Šoderice s legradskim načelnikom Ivanom Sabolićem

U Šodericu ulažemo mnogo više nego dobivamo, ali vjerujem da Podravsko more ima budućnost

podravski na mjestu događaja

UPRAVO Sudar bicikla i auta, očevid u tijeku

MOGUĆA PRISUTNOST MIKROPLASTIKE

Kaufland moli kupce da ne konzumiraju ovaj prehrambeni proizvod: “Novac vraćamo i bez računa”