Nemilosrdni Osijek 'šesticom' uveličao otvorenje Pampasa, Crnac postigao utješni pogodak

Isuse Bože, spasi nas od ispadanja!

Nogometaši Slaven Belupa danas su na novootvorenoj Opus Areni protiv domaćina Osijeka otvorili novu prvenstvenu sezonu SuperSport HNL 2023./24.. Na prekrasnom je stadionu vladala fantastična atmosfera s više od 11 000 gledatelja koji su došli na povijesno otvorenje.

opus arena
Izvor: NK Osijek

Što se tiče samog uvoda, novi trener Slaven Belupa, Ricardo Moniz, danas je po prvi puta sjedio na klupi Farmaceuta u službenoj utakmici. Za današnji susret nije mogao računati na ozlijeđene Pllanu, Marinu i kapetana Božića. S druge strane, trener domaće momčad Stjepan Tomas nije mogao računati samo na brazilskog braniča Renana Guedesa. Trener Moniz postavio je napadačku postavu te od prve minute u vatru ubacio debitante Agbekpornua, Ortiza i Račića, dok je Tomas u utakmicu krenuo s udarnim napadačkim iglama Caktašem, Lovrićem i Mierezom.

Domaća momčad odmah je krenula u ofenzivu i stigla do pogotka već u 4. minuti kada je nespretnu reakciju Suška kaznio argentinski napadač Mierez. Vrataru Slaven Belupa ispala je lopta iz ruke nakon izvedenog kornera, a rasnom strijelcu Mierezu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. U 12. minuti susreta Osijek je mogao i do novog pogotka, ali udarac raspoloženog Miereza završio je na vratnici. Već u sljedećem napadu zaprijetio je Slaven Belupo preko Agbekpornua čiji je udarac završio tik uz vratnicu domaćeg vratara Malenice.

Sjajni Osječani povećali su prednost u 18. minuti kada je na asistenciju Gržana fantastično pod prečku pogodio Caktaš. U 29. minuti utakmice Slaven Belupo vratio se u utakmicu, sjajno je povukao kontru Hoxha i nesebično uposlio Crnca koji postiže prvi pogodak Farmaceuta u novoj sezoni. Taman kada je Slaven Belupo uspio uspostaviti igru, Osijek ponovno dolazi do pogotka. Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Fućak i od 36. minute Osijek ima 3:1.

Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao 3:1, Osječani ‘lete’ po terenu nošeni sjajnim ambijentom Opus Arene.

Osijek je i u nastavku susreta žestoko napadao gol Slaven Belupa, a novi pogodak stigao je u 64. minuti kada je loptu u mrežu pospremio Nejašmić koji je ušao u igru samo četiri minute ranije. Osijek pred svojim navijačima i dalje nije posustajao, Caktaš je u 71. minuti sjajno petom proigrao Bukvića koji postiže peti pogodak u mreži nemoćnog Suška. A onda trenutak utakmice i sjajan solo pogodak Lovrića koji je ‘promiješao’ obranu Slaven Belupa i postigao šesti pogodak za Osijek u 83. minuti.

Dugo se provjeravala jedna situacija u kaznenom prostoru Osijeka, a sudac Titlić dosudio je jedanaesterac za Slaven Belupo u 89. minuti zbog igranja rukom Mkrtchyana. Međutim, izvođač Hoxha loše izvodi penal i pogađa stativu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Osijek je upisao zasluženu pobjedu na povijesnom otvaranju Opus Arene. Odlični igrači Osijeka odigrali su nevjerojatnu utakmicu u kojoj Slaven Belupo nije imao nikakve šanse za pozitivnim rezultatom, a trener Moniz svoju prvu službenu utakmicu na klupi Farmaceuta neće pamtiti po dobrome, teškom debaklu i sa šest pogodaka u mreži.

SUPERSPORT HNL – 1. kolo
Subota (22. srpnja), Opus Arena (Osijek)
Osijek – Slaven Belupo 6:1 (3:1)
Strijelci: Mierez 4′, Caktaš 18′, Fućak 36′, Nejašmić 64′, Bukvić 71′, Lovrić 83′ / Crnac 29′

Sastav Osijeka (4-2-3-1): Malenica – Gržan, Barišić (od 77. minute Mkrtchyan), Evangelou, Drambayev – Pušić (od 60. minute Brlek), Jugović (od 60. minute Nejašmić) – Fućak (od 60. minute Bukvić), Caktaš (od 77. minute Fiolić), Lovrić – Mierez
U pričuvi: Barešić, Brlek, Bukvić, Fiolić, Hiroš, Mkrtchyan, Nejašmić, Omerović, Prekodravac, Špoljarić, Živković
Trener: Stjepan Tomas

Sastav Slaven Belupa (3-4-3): Sušak – Boras, Račić, Međimorec (od 26. minute Bautista) – Bosec, Mioč, Agbekpornu (od 26. minute Manaj), Martinaga – Crnac, Ortiz (od 60. minute Caimacov), Hoxha
U pričuvi: Marković, Bautista, Caimacov, Eskinja, Hlevnjak, Jagušić, Krušelj, Mađarić, Manaj, Šakota
Trener: Ricardo Moniz

Sudci: Jakov Titlić (glavni sudac), Anto Marić i Vice Vidović (pomoćnici), Toni Dadić (četvrti sudac), Ivan Bebek (VAR soba)