Veliki iskorak mlade nogometašice iz Pitomače

Iva Đakić iz Pitomače prešla u ŽNK Međimurje

Mlada nogometašica NK Pitomače, 13-godišnja Iva Đakić, napravila je veliki iskorak u svojoj karijeri prelaskom u redove ŽNK Međimurje Čakovec. Riječ je o klubu koji se natječe u Prvoj HNLŽ i koji je protekle sezone natjecanje završio na visokom četvrtom mjestu. Njihove se omladinske selekcije također natječu u prvoligaškom društvu.

Nogomet u Pitomači Iva trenira već četiri godine, a dosad je igrala isključivo s dječacima. Nogometne početke imala je u Prvoj županijskoj ligi U-9, a već s deset godina nastupala je u Drugoj NL U-11 za početnike regije Istok. Sa samo jedanaest godina zaigrala je u Prvoj ŽNL mlađih pionira U-13, dok je prošle sezone bila dio Druge NL mlađih pionira do 13 godina regije Sjever. U tom je natjecanju upisala 17 nastupa i postigla jedan pogodak.

Pitomačanka Iva Đakić nastupila na završnoj selekciji regije Sjever

Iako još uvijek vrlo mlada, Iva iza sebe već ima bogato iskustvo i brojne nastupe u ligama u kojima se natjecala s dječacima, a sada ju očekuje novo poglavlje u dresu Međimurja

FOTO NK Pitomača

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Fabrizio romano:

“Werder Bremen dovodi Jagušića za šest milijuna eura”

10. kolo EHF Lige prvakinja

Podravka bez bodova u Budimpešti, Ferencváros slavio 31:23

Razgovarali smo s Vedranom Vedrišom, novim trenerom Osvita

Trebaju stopera, “osmicu” i krilo, kvalitetne pripreme bit će ključne…