Ivana Merc prvakinja Hrvatske

U Zagrebu na Jarunu prošlu nedjelju održan je 35. polumaraton “Ivan Starek” u sklopu kojega se održalo i Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu za veteranke i veterane. Atletski klub Koprivnica predstavljalo je devetero polumaratonaca i polumaratonki koji su rušili svoje osobne rekorde. Najbolja je bila Ivana Merc koja se okitila titulom prvakinje Hrvatske za veteranke u kategoriji Ž45 s vremenom 1:40:58.

Vanja Rupčić bila je odlična četvrta u kategoriji Ž40 s vremenom 1:37:43, a Nataša Sušanj 10. s vremenom 1:59:07.  U kategoriji Ž50 Marija Vladušić osvojila je deveto mjesto s vremenom 1:59:42. Ivana Antolaš u kategoriji  Ž35 bila je deseta s vremenom 1:58:05. Kod veterana najbolje plasirani bio je Josip Jagarinec, koji je bio peti u kategoriji M50 s vremenom 1:31:07. Matija Antolaš s vremenom 1:29:30 u kategoriji M40 bio je osmi, kao i Nikola Tucković u kategoriji M30 s vremenom 1:22:47. U kategoriji M35 Nikola Kovačić osvojio je 31. mjesto s vremenom 1:53:56. Dodajmo kako je dan prije, u subotu, u Zagrebu održano drugo po redu Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u 12-satnom trčanju. Na ovoj utrci trkači trče unutar stadiona po atletskoj stazi 400 metara, zatim izlaze sa staze i trče još 1000 metara oko stadiona i tako 12 sati u krug. Član Atletskog kluba Koprivnica, ultramaratonac Mirko Antoljak, za 12 sati pretrčao je 103,214 km i tim rezultatom osvojio odlično 18. mjesto.