Podravski favicon - Podravina i Prigorje - Koprivnica - Križevci - Đurđevac - Ludbreg - Aktualne vijesti - Zanimljivosti - Fotogalerije
Novac vraćaju i bez računa

Iz poznatog trgovačkog lanca se povlače salame: U njima je jako opasna bakterija

Poznati trgovački lanac Kaufland, s polica mora povući još jedan proizvod.

Nakon što su ovih dana povukli suhe šljive zbog plijesni, večeras je Državni inspektorat potrošače obavijestio kako se s povlače i dvije popularne salame jer je u njima bakterija jako opasna po zdravlje.

Riječ je o salamama:

  • K-Favourites NMNP Salama s mesom divlje svinje 80g, upotrijebiti do: 25.10.2023., broja serije LOV2923270723, GTIN 3858893130727
  • K-Favourites NMNP Salama s mesom jelena 80g, upotrijebiti do: 19.10.2023. i broja serije: LOV4023210723, GTIN 3858893130734,

Naime, u njima je prilikom redovne kontrole nađena bakterija Listeria monocytogenes koja izaziva opasnu crijevnu infekciju listeriozu, a proizvođač je tvrtka Lovski iz Čazme.

“Posebno su izloženi oboljenju stariji ljudi, trudnice, novorođenčad i odrasle osobe slabijeg imuniteta. Budući da se ne može isključiti zdravstveni rizik, kupci trebaju obvezno poštovati opoziv i ne konzumirati proizvod”, navode iz Kauflanda.

Kupci mogu salame vratiti u bilo kojoj poslovnici u kojoj je kupljen te dobiti povrat novca, a to vrijedi i za povrate bez predočenja računa.

FOTO Facebook/Kaufland

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Pretplatite se na naš kanal:

promjene na klupi pred važnu utakmicu

Legendarni Dodik uoči Osijeka priključen prvoj momčadi, cilj mu je ‘probuditi’ napadače

Župan Darko Koren sa suradnicima obišao je novu poslovnu jedinicu ljekarne

Umjesto pod Domom zdravlja, od sada dio Ljekarni Koprivnica

PORED CIJENE POJAVIO SE I PROBLEM PRIJEVOZA

FOTO Podravska tvrtka nabavila 56 vagona za transport 50 tisuća tona žitarica

OZLIJEĐEN JE

FOTO Vozač se autom zabio u policajca na motociklu

misli na zdravlje

Ovo je povrće najstariji prirodni lijek na svijetu i sprječava pojavu raka

kako smo se doveli do toga da je normalno krasti vegetu u pogonu

Kutle i Gucić slobodni su ljudi, kao i mnogi Podravkini menadžeri. I to je temelj naše moralne propasti

Upišite pojam koji želite pretraživati