rapsodija na gostovanju

Kakva razbijačina Rujevice! Slaven s četiri komada natrpao kandidata za naslov prvaka

Nakon poraza s početka tjedna protiv Dinama, nogometaši Slaven Belupa tražili su večeras iskupljenje na Rujevici, jednom od najtežih gostovanja u HNL-u. Rijeka se bori za naslov prvaka, ove godine na domaćem travnjaku nije poražena i imala je, sukladno tome, apsolutnu ulogu favorita, no nije ju opravdala. Slaven je odigrao odlično i pogocima Štrkalja, Mioča, Caimacova i Hoxhe slavio 4:2.

Ferenčina je uoči utakmice najavio hrabru igru, ali i promjene, s obzirom na žute kartona kapetana Božića. Njega je zamijenio Međimorec, ali iznenađenje smo vidjeli na desnom beku, gdje je Albanac Pllana istrčao umjesto Boseca i opravdao očekivanja. Sve ostalo bilo je očekivano, kao i kod Rijeke, kojoj je najveći hendikep bio izostanak neposlušnog Selahija.

Što se tiče utakmice, očekivalo se da će Rijeka jurnuti prema golu od prve minute, ali Slaven se odlično postavio, ne dozvolivši Riječanima da se razmašu kao inače na Rujevici. Štoviše, ostavili su domaćine bez prave prilike u prvom poluvremenu. S druge strane, djelovao je Slaven dobro i prema naprijed, Hoxha je bio vrlo raspoložen i stvarao je velike probleme domaćim braničima, ali ne i Labroviću, koji nije imao previše posla.

I onda kada smo svi već mislili da ćemo na poluvrijeme otići bez golova, tresla se domaća mreža. Strijelac sretnog i spretnog pogotka bio je Štrkalj. Prije toga Hoxha je prošao po lijevoj strani i odigrao prema sredini, gdje je Štrkalj prsima spustio loptu na nogu Mioču. Ovaj je, pak, opalio, ali neprecizno, a lopta se spretno odbila do Štrkalja, koji se namjestio i s desetak metara matirao nemoćnog Labrovića za 0:1.

U nastavku je Rijeka očekivano krenula na sve ili ništa, dok se Slaven dotatno povukao. Pašalić je nakon desetak minuta igre testirao Sušaka, no i dalje je družina Roya Ferenčina djelovala prilično organizirano. Prisililo je to Sopića da u 65. minuti gurne Obregona u igru i promijeni formaciju, no uskoro je doživio novi hladan tuš, jer se opet tresla mreža domaćina.

Ovaj put egzekutor je bio Mioč, nakon vrlo jednostavne akcije. Sušak je u 70. minuti dugom loptom pronašao Štrkalja, ovaj glavom prebacio cijelu obranu i izbacio Mioču u ‘mrtvu priliku’. Pisali smo već da je Mioč u formi života, a to je još jednom potvrdio i poput pravog egzekutora lobao Labrovića za novo veliko slavlje slavenaša.

Pobjeda je bila na vidiku, a mogla se upisati šest minuta kasnije, kada su slavenaši zabili i treći. Ovaj put strijelac je bio Caimacov, koji je preciznim udarcem s nekoliko metara matirao vratara Rijeke. Međutim, golijadi tu nije bio kraj, jer smo novi pogodak vidjeli samo dvije minute kasnije. Zabio je Ivanović, što znači da su Riječani smanjili rezultat na 1:3 i morao je Slaven biti oprezan u narednih 15 minuta, kako ne bi ispustio sigurnu pobjedu.

Međutim, brige nije bilo, štoviše, vidjeli smo novi gol u mreži domaćina. Ponovno je akcija bila jednostavna, Caimacov je presjekao jednu loptu i izbacio Hoxhu, koji je sam jurnuo od centra prema Labroviću i zabio slično kao i Mioč. Preciznim lobom. Bila je to prava razbijačina Rujevice. Razbijačina kakva se dugo nije vidjela.

Do kraja su domaćini preko Obregona u 88. minuti uspjeli samo smanjiti rezultat na 4:2. S ova tri boda Slaven je skočio na šesto mjesto i samo je četiri boda iza petog Osijeka, kod kojeg će se za tjedan dana zaključiti jesenski dio sezone. Utakmica se igra iduće nedjelje u 14.30 sati.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:4
RIJEKA – Labrović, Dilaver, Mitrović (od 79. Galešić), Veiga (od 65. Obregon), Čabraja (od 58. Radeljić), Hodža, Banda (od 58. Petrović), Pašalić, Fruk, Pjaca (od 65. Grgić), Ivanović. TRENER: Ž. Sopić
SLAVEN BELUPO: Sušak, Boras, Međimorec, Pllana (od 67. Bosec), Štefulj, Agbekpornu, Lepinjica, Mioč, Liber (od 60. Caimacov), Hoxha (od 89. Hlevnjak), Štrkalj (od 89. Šakota). TRENER: R. Ferenčina
RIJEKA – Stadion Rujevica- GLEDATELJA oko 5100. SUCI: Struka, Zobenica i Starčević.
STRIJELCI: 0:1 Štrkalj (45+2), 0:2 Mioč (70′), 0:3 Caimacov (76′), 1:3 Ivanović (78′), 1:4 Hoxha (85′), 2:4 Obregon (88′).
ŽUTI KARTONI: Sušak, Pllana, Lepinjica, Agbekpornu, Šakota (Slaven Belupo), Dilaver (Rijeka)