utakmica generacije

Kakva tuga! Juniori u drami penala ostali bez kupa, a Slaven bez prvog trofeja ikada

Velika utakmica bila je danas pred juniorima Slavena. Da budemo još precizniji, najveća u dosadašnjim njihovim karijerama, jer u finalu kupa ne igra se svaki dan. Štoviše, bilo je ovo prvo finale u koje je bilo koja juniorska generacija Slavena ušla, a samim time i prilika da se u Koprivnicu donese prvi trofej ikada u HNL-u. Pritom ne mislimo samo na juniore, već cijeli klub općenito, jer otkad je Slaven prije gotovo 30 godina ušao u najjači rang hrvatskog nogometa, nijedan trofej nije osvojio.

Nažalost, ta neugodna tradicija nastavila se i danas, jer su juniori u drami jedanaesteraca poraženi 6:4. Regularni dio utakmice završio je 2:2, s time da su slavenaši golovima Vlašića i Krstanovića dvaput vodili, no Osječani su bili uporni i na kraju im se to isplatilo.

Uoči utakmice oba trenera imala su dosta problema sa sastavima. Gregurina zbog ozljeda nije mogao računati na prvotimce Bošnjaka, Riđana i Žuškina te seniora Šakotu, dok je strateg Osijeka bio uskraćen za najjača juniorska imena poput Matkovića, Bukvića, Prekodravca i ostalih, koje Zekić nije pustio iz prve momčadi zbog bitke za Europu koja mu predstoji. Za Osijek veliki hendikep, no za Slaven je to bila velika prednost, jer riječ je o mladićima koji već imaju itekako puno toga za reći u Prvoj HNL.

U takvim okolnostima, rekli bismo, favorita nije bilo, iako Osječani znatno bolje stoje na prvenstvenoj ljestvici. No to se u ovoj utakmici nije vidjelo, barem ne u prvih 45 minuta. Gledali smo ravnopravan nogomet s nekoliko prilika na obje strane, a jednu svoju slavenaši su iskoristili i na odmor otišli s vodstvom 1:0. Zabio je u 21. minuti Vlašić glavom, nakon lijepe asistencije Kaurina koji je prošao po lijevoj strani.

Međutim, tek što je počeo drugi dio Osječani su se vratili u utakmicu. Farkaš je lijepim odarcem s ruba 16 metara zabio za 1:1, a pritom je imao i malu pomoć grede, od koje se lopta odbila u mrežu. Taj pogodak nije poretemio planove ‘malim slavenašima’, koji su samo desetak minuta kasnije vratili vodstvo. Ovaj put zabio je Jakov Krstanović, koji je praktički sve sam napravio. Guranjem lopte kroz noge riješio se braniča i s lijeve strane preciznim, prizemnim udarcem pogodio daljnji kut vratara Osijeka.

Utakmica je nakon toga nekako ‘utihnula’, Slaven se koncentrirao na obranu i kontrolirao stvari na terenu i kada smo se već ponadali da je pobjeda na vidiku, pojavio se Damjanović i u 81. minuti izjednačio na 2:2. U igru je ušao malo prije toga i pobrinuo se da se pobjednik ovog dvoboja odluči nakon udaraca s jedanaesteraca. Produžetaka, napomenimo, nije bilo.

U lutriji udaraca s 11 metara sretniji i koncentriraniji bili su juniori Osijeka, koji su na kraju slavili 6:4. Za Slaven su promašili Jagušić i Katalinić, inače ponajbolji igrači u ovoj momčadi. Kakva šteta, no glavu gore dečki – prave stvari tek vas čekaju.

SLAVEN BELUPO: Šašek, Katalinić, Mrkela, Krušelj, Petrović, Matejaš, Krstanović, Jagušić, Vlašić, Kaurin, Mrdaković. TRENER: M. Gregurina
OSIJEK: Hlapčić, Vrbanac, Beširović, Perković, Ćurković, Farkaš, Svraka, Babić, Mažar, Jovičić, Živković. TRENER: T. Radotić
STRIJELCI: 1:0 Vlašić (21′), 1:1 Farkaš (51′), 2:1 Krstanović (61′), 2:2 Damjanović / 2:3 Vrbanac, 3:3 Matejaš, 3:4 Barišić, 4:4 Mrdaković, 4:5 Svraka, 4:6 Damjanović

Nedaleko od njegove rodne kuće

FOTO Trafostanica na Peskima dobila mural generala Markača

ĐURĐEVAČKI LIMITATOR

Kaj nam je Laci opet z Domovinskem v rit stisnul?

županijski nogomet

FOTO/VIDEO Torčanci pokorili Herešin i vratili se na tron, oslabljeni Drnjančani pali u močilskoj Areni

podravski na mjestu događaja

UPRAVO Vozač automobilom sletio s ceste, prevezen je u bolnicu

FESTIVAL TRADICIJSKIH KOLAČA

FOTO Završena još jedna uspješna Virovska prkačijada

mali je vruć

FOTO Jagušić neumoljivo trpa, nakon gola Dinamu dva zabio i danas za pobjedu juniora