FARMACEUTI SEZONU OTVARAJU NA SPEKTAKULARNOJ OPUS ARENI U OSIJEKU

Kocijan odlazi u Albaniju k Zekiću! Slaven mu izašao u susret…

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Od nove sezone Supersport HNL-a dijeli nas svega pet dana, kada ju derbijem na Maksimiru otvaraju Dinamo i Hajduk koji su ove subote snage odmjerili u borbi za trofej Superkupa. Modri su na kraju slavili minimalnim rezultatom, a napomenimo da je svojih prvih službenih 90 minuta za Hajduk upisao njihov novi stoper, Koprivničanac Zvonimir Šarlija. No, okrenimo se našem Slavenu…

Farmaceuti su se nakon osam odigranih prijateljskih susreta s priprema vratili bez ijedne pobjede, točnije s četiri remija i četiri poraza. Da sve sažmemo prije početka sezone, remizirali su sa srpskom Vojvodinom (1:1), Goricom (2:2), crnogorskim Mornarom (1:1), slovenskim Celjem (2:2), a upisali poraze protiv Maribora (2:0), Dinama iz Bukurešta (2:0) Mladosti iz Sigeca Ludbreškog (3:1) te naposljetku od Rijeke (2:1).

Pripreme su pokazale kako Farmaceute očigledno i dalje muči realizacija. Nedostaje im jedan iskusni golgeter, ali i konkurencija na lijevom beku, s obzirom na to da za Talysa nije pronađena adekvatna zamjena. Što se ozljeda tiče, Račić bi za prvo kolo mogao biti spreman, Međimorec još uvijek ne trenira punim intenzitetom, dok će Pllana još neko vrijeme biti van stroja zbog operacije ramena. Izgleda da su vrlo intenzivne pripreme za neke od igrača bile prevelik zalogaj. Pojavile su se tu neke manje ozljede, no s pozitivne strane, dečki bi u novu sezonu trebali ući spremniji no ikad i puni elana. Najveći je dobitak priprema Mioč koji je pod Monizom jednostavno zasjao, a talentirani veznjak Mađerić i desni bek Krušelj svojim su radom, trudom i zalaganjem pokazali da se na njih definitivno može računati. Obojica mladića pravo su osvježenje i u novoj bi se sezoni trebali priključiti prvoj ekipi.

U jednom od najprometniji prijelaznih rokova u povijesti Slavena Belupa, klub su napustili Ivan Krstanović, Nikola Jambor, Vinko Soldo, Antonio Perošević, Jakov Bašić, Nikola Turanjanin, Marko Žuljević, Giannis Christopoulos, Ivan Čović, Robert Mudražija i Josip Mihalić.

Jedan od najvećih gubitaka za ekipu iz Miškinine svakako je odlazak Matea Kocijana, kojem je klub izašao ususret i raskinuo ugovor. Polivalentni veznjak, koji je punio rupe gdje god je trebalo, ponovno će surađivati s bivšim Slavenovim trenerom Zoranom Zekićem, kojem će se priključiti u albanskom Partizaniju i, kako neslužbeno doznajemo, potpisati dvogodišnji ugovor, dok bi se za njegovo mjesto u Slavenu trebao boriti spomenuti Mađarić.

Što se tiče ulaznih transfera, klub je osigurao usluge obrambenih igrača Vinka Međimorca, Luke Račića i Bujara Pllane, vratara Matije Jesenovića, veznjaka Juana Bautiste Cascinija i Michaela Agbekpornua te napadača Mateja Šakote i Dilana Ortiza. Također, jučer se u Koprivnicu vratio Caimacov, nakon što mu je u Torpedo Moskvi istekla posudba i pitanje je kada će biti sto posto spreman, s obzirom na to da nije prošao pripreme. Do kraja prijelaznog roka moguće su još neke promjene u igračkom kadru i sasvim je izvjesno da će klub napustiti mladi napadač Ante Crnac, koji ima nekoliko primamljivih inozemnih ponuda.

Slaven Belupo pod vodstvom nizozemskog stratega Ricarda Moniza novu će prvenstvenu sezonu otvoriti kod Osijeka na novoizgrađenoj Opus Areni koja prima nešto više od 13.000 gledatelja. Najavljeno je kako će premijerna utakmica biti rasprodana i očekuje se pravi spektakl. Unazad osam godina, Farmaceuti su se iz Osijeka vratili samo s jednom pobjedom, a hoće li više sreće biti na novoj Opus Areni, vidjet ćemo uskoro.

Ulaznice za utakmicu u Osijeku možete kupiti na Apašu

Ulaznice za utakmicu, za gostujući sektor, možete po cijeni od 5 eura kupiti u odjelu marketinga u prostorijama kluba, i to od utorka do četvrtka od 9 do 15 sati te u petak od 9 do 12 sati.

Posljednja pripremna utakmica

Slaven upisao poraz protiv Rijeke

RIJEKA – Nogometaši Slavena Belupa u petak su odigrali posljednju pripremnu utakmicu uoči početka nove prvenstvene sezone. Na Rujevici su protiv domaćina Rijeke izgubili 2:1. Farmaceuti su bolje otvorili susret i imali odlične prilike preko Ortiza i Mioča, ali domaći vratar Labrović nije se dao svladati. Rijeka je stigla u vodstvo u 32. minuti susreta, kada kazneni udarac sigurno realizira Prince Ampem. Samo tri minuta kasnije, Rijeka je udvostručila prednost preko Bande, koji lijepo pogađa iz slobodnog udarca. Slaven Belupo do pogotka je stigao preko raspoloženog Mioča koji je u 39. minuti uspio svladati Labrovića i s rezultatom 2:1 otišlo se na poluvrijeme. Nastavak susreta donio je mnoštvo prilika s obje strane, a svakako valja izdvojiti obranjeni jedanaesterac Slavenovog vratara Suška, koji je pročitao Grgića. Farmaceuti su do poravnanja rezultata mogli u 89. minuti kada je Mioč pucao glavom, ali s gol-crte loptu je izbio Radeljić.

Prijateljska utakmica, Rijeka, Rujevica, 14.7.2023.

NK Rijeka – NK Slaven Belupo 2:1 (2:1)

Sastav SLAVENA BELUPA: Marković (od 46. Sušak) – Krušelj (od 46. Bosec), Eškinja, Hlevnjak (od 46. Kocijan), Martinaga – Mioč, Marina, Mađarić (od 46. Bautista) – Hoxha (od 85. Herceg), Ortiz (od 81. Mrdaković), Crnac (od 68. Boras). Trener: Ricardo Moniz.