prvi bodovi "zelenih" u nastavku

Koprivnica dobila Podravac u Đurđevcu

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Nogometaši Koprivnice stigli su do prve pobjede u nastavku prvenstva Treće NL Sjever, i to protiv virovskog Podravca. Utakmica je odigrana prošle subote na gradskom stadionu u Đurđevcu, a konačni rezultat je bio 2:1 za „Zelene“. Momci Bojana Tucakovića oba gola postigli su u prvih 17 minuta, što im je bilo dovoljno za pobjedu. Do prvog pogotka došli su već u 10. minuti, i to s kaznenog udarca.

Siguran s bijele točke bio je Radotović. Dodajmo da je dosuđeni penal nekima od prisutnih na utakmici bio sporan, budući da je došlo do kontakta između golmana Podravca i igrača Koprivnice gotovo na samoj liniji šesnaesterca. Prema fotografiji spornog trenutka vidljivo je da je golman jednom nogom u svom prostoru, no ne može se sa sigurnošću utvrditi je li do kontakta došlo izvan crte. Pomoćnom sucu tu ništa nije bilo sporno te je ukazao na udarac s bijele točke, a vratar Kurtanjek zaradio je žuti karton.

No, i u nastavku utakmice inicijativa ja bila na strani koprivničke momčadi. To je rezultiralo povećanjem vodstva u 17. minuti, kada si je autogol zabio Muniz. Isti je igrač u 28. minuti zaradio žuti karton, i to zbog preoštrog starta na suparničkom igraču. U sličnom ritmu nastavilo se igrati i u drugom poluvremenu, a prilika je bilo s obje strane. U 68. minuti opomenut je igrač Koprivnice Brcković, zbog preoštrog starta. U 76. minuti Podravac smanjuje vodstvo, a strijelac pogotka za 2:1 bio je Jozić. Do kraja utakmice opomenuta su još dva igrača iz redova Koprivnice, i to prvo Međurečan u 90. minuti zbog preoštrog starta, kao i Mateas Delić zbog odugovlačenja s nastavkom igre u petoj minuti nadoknade. Prijavljen je i domaći predstavnik Tomislav Gregl koji je s klupe za pričuve ubacio loptu u teren. No, on je odmah nakon toga otišao prema svlačionicama, tako da mu sudac nije mogao pokazati disciplinsku opomenu.

Podravac u idućoj utakmici dočekuje Dinamo iz Domašinca, dok Koprivnica odlazi na gostovanje kod međimurskog Poleta.

REKLI SU NAKON UTAKMICE

Bojan TUCAKOVIĆ (trener Koprivnice): Dečki su naporno radili za ovo i na tome im čestitam. Puno nam znači za priključak ostalim momčadima. Bitno nam je i iz psihološkog razloga, daje nam vjetar u leđa. Pokazali smo kvalitetu. Iduću utakmicu protiv lidera prvenstva idemo uživati u nogometu, što im stalno govorim.

Mladen KARAN (bivši trener Podravca): Ušli smo nesmotreno u igru i to nas je koštalo. Prvi gol su zabili s penala, iako smatramo da se prekršaj nije dogodio unutar linije. Nismo zadovoljni suđenjem, iako ni naš ulazak u utakmicu nije bio najbolji. U drugom poluvremenu smo pritiskali i tražili izjednačenje, no nije išlo samo tako. Koprivnica je ipak zasluženo dobila ovu utakmicu.

dan sporta srednje škole

FOTOGALERIJA: Igralo se na sve strane, učenici testirali sposobnosti profesora

praznik nogometa u podravini

Hajduk u Koprivnici nije poražen tri godine, Radeljić najavio iznenađenja i rušenje ‘Bilih’

NEKIMA IZBORNA, NEKIMA SPORTSKA SRIJEDA

FOTO Cvetkovčani ‘na mišiće’ kroz močilski pakao, iznenađenje u Kalinovcu

2. HRL SJEVER

FOTO Linice u zadnjoj domaćoj utakmici pobijedile Zrinski i skočile na drugo mjesto

IVAN RADELJIĆ, NOVI TRENER SLAVEN BELUPA, O PLANOVIMA, IGRAČIMA, BUDUĆNOSTI...