2. HRL SJEVER, MUŠKI

Koprivnica se raspucala i Daruvar ostavila na minus 10, važna pobjeda Ludbrega

Doma pobjede, vani porazi. Taktika je to koje se rukometaši Koprivnice čvrsto drže u ovom drugom dijelu sezone. S obzirom na to da su za vikend igrali kod kuće, upisana su nova dva boda. Ovaj put protiv Daruvara, koji je u dvorani Srednje škole, pred samo desetak gledatelja, pao s okruglih deset golova razlike. Bilo je 38:28. Kada se zna da je Daruvar pri dnu poretka, dva boda su se i očekivala, a Koprivničanci su do njih došli prilično lako.

U uvjerljivom vodstvu bili su od samog početka i gostima ni u jednom trenutku nisu dopustili da ih ugroze. Već nakon 10 minuta igre, dečki su vodili 12:4, a posebno razigran u tim uvodnim minutama bio je Šimun Švenda, koji je utakmicu završio s devet pogodaka. S tom je brojkom bio i prvo ime susreta. Krajem prvog poluvremena Koprivnica je otišla i na plus 10, a onda i na 12, jer je na odmoru na semaforu pisalo 23:11. Takva razlika održavala se i većim dijelom drugog poluvremena, a gosti su tek u zadnjih pet minuta smanjili to na za njih pristojniji minus. Osim Švende spomenut ćemo i Davida Udovičića sa sedam golova, no trener Filip Turk u globalu može biti zadovoljan izdanjem svih igrača. Koprivnica je sada šesta od 14 ekipa, a u idućem kolu gostuje kod drugoplasirane Petrinje.

Napomenimo da su do super važnih bodova stigli i rukometaši Ludbrega, koji su na svom parketu iznenadili inače vrlo dobru Rugvicu. Iako su gosti bili u vodstvu od samog početka, Ludbrežani se nisu predavali i stalno su im puhali za vratom. Početkom drugog poluvremena prvi put su i poveli i onda u neizvjesnih 20 minuta zadržali tu prednost. Borna Kolak bio je prvo ime susreta s osam golova, a dva manje zabio je Goran Sinkovizh. Ludbreg je sada treći od iza, preskočio je Daruvar, a za vikend gostuje u Sesvetama.