Koprivnica: Žena prevarantima na račun uplatila više desetaka tisuća kuna

Kako doznajemo, koprivnička policija primila je kaznenu prijavu od oštećene 44-godišnjakinje zbog kaznenog djela računalne prijevare od strane nepoznatih osoba.

-Oštećenu je telefonom kontaktirala nepoznata ženska osoba koja se predstavila kao djelatnica policije strane države te oštećenu navela da bi joj zbog određenih razloga mogli biti blokirani bankovni računi. Potom je stupila u kontakt s nepoznatom muškom osobom koja ju je navela da zbog sigurnosti novac uplati na druge račune u inozemstvu, što je oštećena i učinila i uplatila ukupno nekoliko desetaka tisuća kuna – doznajemo u PU Kc-kž.

Policija i dalje istražuje ovaj slučaj.

-Kako ne bi postali žrtvom sličnih kaznenih djela, policija upozorava građane da budu oprezni i dobro razmisle, te ne dijele svoje osobne podatke i ne uplaćuju novčane iznose nepoznatim osobama i na nepoznate račune.  Također pozivamo građane da svaki sumnjivi način komunikacije prijave policiji – doznajemo u policiji.

FOTO Ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

UMJESTO OBEĆANE NAGRADE, OSTALI BEZ UŠTEĐEVINE

Dvoje umirovljenika ostalo bez vrtoglave svote novca. Istraga u tijeku

Jeste li znali?

Ovo ogrjevno drvo najduže gori

Strateški projekt

Za izgradnju RCGO Piškornica odobreno 56 milijuna eura bespovratnih sredstava