Cibona opet najbolja

Koprivničanac predvodio Cibonu do osvojenja hrvatskog kupa

Košarkaši Cibone obranili su naslov pobjednika Kupa „Krešimir Ćosić“, savladavši
Cedevitu Junior sa 86:66 (26:18, 19:13, 17:23, 24:12). Fantastičnu utakmicu u finalu
odigrao je naš Borna Kapusta s 27 koševa, osam asistencija i šest skokova. Filip
Budović ga je pratio sa 17 ubačaja, dok je najbolji kod Cedevite Junior bio Jakov
Mustapić s 20 poena.

Iako je Cedevita Junior bolje otvorila utakmicu, nakon nekoliko minuta uslijedila je
kolektivna blokada u redovima Cedevite junior koja punih sedam i pol minuta nije
ubacila niti jedan poen što je Cibona iskoristila za veliku seriju 19:0 kojom je povela sa
32:18 i preuzela kontrolu rezultata.

Do kraja treće četvrtine Cibona je održavala dvoznamenkastu prednost sve do dvije
minute prije kraja kada se Cedevita Junior primaknula na 58:50. U prvoj minuti zadnje
dionice prednost Cibone je pala na samo pet razlike (62:57), ali tada je uslijedio veliki
obrat Cibone kojega je predvodio Koprivničanac Kapusta postigavši deset poena u dvije
minute.

Za svega nekoliko minuta Cibona je postigla još jednu veliku seriju od 16:0, za prvi
ubačaj Bundovića gdje je Kapusta bio asistent. Nakon toga razigravač Cibone uzima
stvari u svoje ruke te je pitanje pobjednika bilo riješeno.
Treba spomenuti kako je ovo Cedeviti rekordni deveti naslov pobjednika Kupa, a drugu
godinu za redom je u finalu svladala Cedevitu Junior, s rezultatom 67:65.

bio je ljut i odriješit

Ferenčina uoči Osijeka: Sto posto sam uvjeren u pobjedu, igrat će Lumala, od Šute očekujem gol

SVE JE VIŠE NEZADOVOLJNIH U UPRAVI, SPREMA LI SE NOVA PROMJENA TRENERA U MIŠKININOJ?