Koprivnički kartingaši odlični u Virovitici

Prošli vikend u Virovitici počela je nova sezona Prvenstva Republike Hrvatske u kartingu na kojem su nastupila dva koprivnička kluba Podravina i Koprivnica. U ekipnoj konkurenciji najuspješniji su bili vozači Karting kluba Rijeka s tri boda prednosti nad državnim prvacima, domaćinima AMKK Cobra Virovitica, dok su naši dečki, AKK Podravina Koprivnica, prvu utrku završili na trećem, a KK Koprivnica na četvrtom mjestu.
Dečki iz AKK Podravina Koprivnica popeli su se na postolja u dvije klase.

Tomislav Hrg osvojio je treće mjesto u klasi Rotax Max Senior, a Stanko Šafar, kojemu je ovo bila prva utrka, bio je drugi u klasi Rotax Mini Max. Natjecatelj KK Koprivnice Marko Turk osvojio je prvo mjesto u klasi KZ2, a u klasi Baby kart, među četiri najmlađa vozača, drugo mjesto osvojio je Andrija Borovčak. Za kraj, u okviru auto moto sporta, dodajmo samo kako je prošlog vikenda na utrci prvenstva Hrvatske u motociklizmu ostvareno još odličnih rezultata osim Borisa Vadle koji je osvojio dva prva mjesta. Koprivničanac Ninoslav Herceg na suzukiju GSXR 750 subotnju je kišnu utrku u klasi 9 OMU završio na trećem mjestu, dok je drugu utrku završio peti. Mladi Boris Turković (19) iz Koprivničkog Ivanca na yamahi R1 u prvoj utrci klase Big Boys, prvu je utrku bio osmi, a drugu sedmi. Sljedeća je utrka PH u nedjelju 12. lipnja u Novoj Rači gdje će nastupiti Ninoslav Herceg, a nama najzanimljivija utrka PH u Križevcima na rasporedu je 19. lipnja na kojoj će nastupiti svi koprivnički vozači.