Odličan vikend Rotorovaca

Kristina Lukačević viceprvakinja Hrvatske, Pernjak i Tisaj srebrni u Vrbovcu

Biciklisti koprivničkog Rotora i ovog su tjedna imali razloga za slavlje. Njihovi su vozači tokom proteklog vikenda nastupila na dva natjecanja, a najveći je rezultat ostvarila Kristina Lukačević koja je osvojila srebrnu medalju na državnom prvenstvu u brdskom biciklizmu i postala viceprvakinja Hrvatske u disciplini maraton.

Nacionalno MTB prvenstvo održano je u Beretincu u sklopu utrke XCM Bodlja 2026, a natjecateljice su vozile zahtjevnu stazu dugu 79 kilometara s čak 2150 metara uspona. Lukačević je utrku završila za pet sati i jednu minutu te osvojila drugo mjesto iza Dubravke Fazlić, dok je treća bila Kristina Koter. Iz kluba navode kako ovaj vrijedan rezultat dolazi nakon teške prošlogodišnje ozljede i dugog oporavka kroz više operacija, nakon čega se koprivnička biciklistica uspješno vratila natjecanjima.

Rotorovi članovi nastupili su i na 3. Granfondo Vrbovec utrci, gdje su klub predstavljali Zlatica Pernjak, Alen Rupa, Ivan Golubić, Marko Patrčević i Jan Tisaj. Vozile su se dvije rute, Gran Fondo na 98 kilometara i Medio Fondo na 60 kilometara, a svi Rotorovi predstavnici nastupili su na kraćoj stazi. Najuspješnija je ponovno bila Zlatica Pernjak koja je osvojila drugo mjesto u ukupnom poretku žena, dok je Jan Tisaj također stigao do srebra u kategoriji od 19 do 29 godina.

FOTO BK Rotor

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Utakmica odluke igra se u Novom Virju, trener Graničara Marin Ferderber:

“Još vjerujemo u čudo, priča se o 500 ljudi na ogradi, nadamo se da će presidente osigurati dovoljno jela i pijače!”

Odličan tjedan mladih Picoka

Talenti Graničara osvojili turnir u Molvama, bili i četvrti u Čulincu

s 58 pogodaka bio najbolji strijelac državne završnice

Dominik Vorih nakon odličnih nastupa na Državnom prvenstvu dobio poziv u reprezentaciju