KOŠARKA, 2. ML SJEVER

Križevački Radnik ostao jedini stopostotan, Virovci slomili tvrde Međimurce

Puno uzbuđenja donijelo nam je šesto kolo košarkaške 2. ML Sjever, u kojem smo gledali dva velika derbija, odnosno dva susreta u kojima su snagu međusobno odmjerile četiri najbolje ekipe u ligi. Jedan od njih igrao se u Virju, gdje je Podravac protiv Međimurja tražio iskupljenje za prošlotjedni tijesni poraz u Križevcima. Ono što su tražili to su i pronašli, jer su slavili 96:85.

Podravac je odlučno ušao u utakmicu i već nakon prvih 20 minuta zabio 57 koševa. Dakle, napad je funkcionirao besprijekorno, ali ne i obrana, koja je primila 47 koševa. Ipak, tih 10 koševa prednosti u nastavku se pokazalo ključnim, jer su zadnje dvije četvrtine bile podjednake. Obrane su puno bolje funkcionirale na obje strane, a Podravac je rutinirano kontrolirao rezultat i zasluženo slavio. Stefan Zadravec s 29 koševa bio je prvo ime utakmice, no odličnu rolu odradili su i Šoš (20), Vedriš (18) te kapetan Šestak (17).

Istovremeno, vodeći Radnik bio je na još većem iskušenju u Varaždinu, gdje je slavio 72:63. Međutim, Križevčani su u utakmici s odličnim obranama do pobjede došli tek u zadnjih pet minuta. Bili su koš u zaostatku, gubili 56:55, no tada zahvaljujući iskustvu Svobode i Ribarića okreću dvoboj u svoju korist za šestu pobjedu u nizu. Gore spomenuti dvojac bio je najbolji na utakmici, Svoboda s 25 koševa, od čega četiri trice, a Ribarić je ubacio šest manje. Radnik je, naglasimo, ostao jedina neporažena momčad u ligi, jer je Vedi neočekivano izgubio gradski derbi od Bjelovara.

Za dobre vijesti pobrinuli su se i Picoki. Oni su ugostili Virku iz Virovitice i u sudaru podjednakih ekipa slavili sa šest koševa razlike, bilo je 88:82. Ključnima su se pokazale druga i treća četvrtina koje su dobili sa sedam, odnosno devet koševa, dok su prva i zadnja pripale gostima. Domaći junak bio je Balaško, koji je ubacio čak 31 koš, od toga tri trice. Za kraj nam je ostala Koprivnica, jedina momčad u ligi bez pobjede. Na tome je i ostala, jer je u Ivancu poražena s visokih 39 koševa razlike (93:54). Braća Mihoković izdvojili su se s 13 i 17 koševa, svi ostali bili su jednoznamenkasti.

U sljedećem kolu čekaju nas dva županijska okršaja. Križevčani dočekuju Picoke, a Koprivničanci Virovce.

LOKALNI NOGOMET

FOTO Žuta podmornica prekinula veliku seriju Picoka, Cvetkovčani doživjeli debakl u derbiju

vrlo zanimljivo kolo iza nas

FOTO Totalna ludnica u drugoj veteranskoj ligi, u prvoj Herešinčani i dalje ‘kolo vode’

ovo je bilo bolno za gledati

Slaven se u Puli ‘nije pojavio’! Dečki igrali kao da im se ne da pa u pola sata dobili tri komada

četvrtinale hrvatskog kupa

Podravka grabi prema duploj kruni, pregazila Bjelovar i osigurala završnicu kupa u Poreču

JADRANSKO – PODUNAVSKI KUP U SPORTSKOM RIBOLOVU

FOTO Peski iz Đurđevca osvojili brončane medalje

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju