povijesna utakmica

FOTO Križevčanima pobjeda na tribini, ne i terenu. Dobro se držali pa primili četiri komada

Nakon što su u prošlom kolu iz natjecanja izbacili još uvijek aktualne finaliste Šibenčane, pred nogometašima križevačkog Radnika danas je bila povijesna utakmica. U osmini finala nacionalnog kupa, fazi do koje nikad nisu dogurali i koja je službeno označena kao najveći uspjeh u klupskoj povijesti, gostovali su u Velikoj Gorici, gdje su se nadali novoj senzaciji i otvaranju novih stranica u povijesnim knjigama.

Međutim, znali su Križevčani da je Gorica apsolutni favorit, što se u konačnici pokazalo točnim. Domaćin je slavio 4:0 i tako izborio plasman među osam, no Radnik je hrabro pao i na tome mu treba čestitati. Također, ako ništa drugo, uzeli su gosti pobjedu na tribini, jer je iz prigorske metropole doputovalo nekoliko stotina navijača, koji su bili bučniji, ali i brojniji.

Što se, pak, tiče travnjaka, očekivano, strateg Gorice Dinko Jeličić ispremiješao je sastav, dok je Mario Vodanović krenuo s najjačom postavom i nisu gosti izgledali nimalo impresionirano na samom početku. Štoviše, prijetili su nekoliko puta iz brzih kontri i polukontri, no nijedna od njih nije urodila plodom, a najbliže pogotku bio je Mihael Mladen u 19. minuti, kada je njegov udarac završio malo pored vratnice. Koliko dobro su stajali Križevčani najbolje nam dokazuje podatak da je Gorica prvi udarac u Koprićev okvir imala tek u 31. minuti.

Na poluvrijeme se tako otišlo netaknutih mreža, no situacija se brzo promijenila u nastavku, kada je Jeličić shvatio da njegova momčad ne izgleda dobro pa je posegnuo za izmjenama. Ušli su Ndockyt i Mitrović, koji je bio najzaslužniji za pogodak u 51. minuti. Ubacio je oštru loptu s desne strane, a nespretno je u svom kaznenom prostoru glavom igrao Sandi Kovač i usmjerio je prema mreži nemoćnog Koprića.

Samo pet minuta kasnije Gorica je zabila i drugi i riješila pitanje pobjednika. Zanimljivo, bio je to još jedan autogol. Koprić je obranio udarac Krizmanića, no lopta se od njega odbila prema natrčalom Grdeniću, koji ju je tijelom usmjerio prema mreži. Nažalost, kanonada se nastavila u 65., kada se Mitrović upisao među strijelce i tako su domaćini u samo 20-ak minuta ispravili sve loše iz prvog poluvremena.

Dvije minute prije kraja regularnog vremena domaćini su još jednom tresli mrežu i tako zaključili susret s prilično glatkih 4:0. Unatoč visokom porazu, Radnik je časno pao i opravdao ulazak među 16 najboljih u ovom natjecanju, a sad se u potpunosti okreće prvenstvu i gostovanju na Kantridi protiv Krka, koje slijedi već u subotu.

KOŠARKA

FOTO Zadrani nanijeli novi poraz Virovcima

KOSU V RUKE

FOTOGALERIJA Dinjevčani i njihovi gosti pokazali kako se nekad kosilo

ŽUPANIJSKI NOGOMET

FOTO/VIDEO Tehničar razbio Borac, Picoki slave kiks Drnja i naslov, Torčec ispustio prvo mjesto

DANAS ŽIVI SAM U KLIJETI BEZ VODE I KANALIZACIJE

VIDEO Ivan (72): “Zbog žene sam završio u zatvoru i ostao bez noge.” Ona tvrdi da laže