U finalu pala lokomotiva

Kup je naš! Podravka slavi duplu krunu i najbolju sezonu unazad pet godina

Rukometašice Podravke slave najuspješniju sezonu u posljednjih pet godina. Nakon što su sigurno prošle kroz prvenstvo, u Poreču su danas osvojile i kup te tako osigurale dvostruku krunu. Zagrebačku Lokomotivu pobijedile su 33:29, nakon što je na poluvremenu bilo 14:13.

Dakle, Podravka je do trofeja došla teže od očekivanog, barem ako gledamo prvo poluvrijeme, no to nas ne treba čuditi, jer Lokomotivi je kup ostao jedini trofej koji je mogla osvojiti pa su se cure bacile na glavu. U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, uglavnom gol za gol, iako je Lokomotiva sredinom tog poluvremena otišla na plus dva. S tri uzastopna gola Podravka je okrenula utakmicu u svoju korist i povela 8:7, a pred kraj poluvremena imala je i plus dva.

U nastavku je društvo Ivice Obrvana ubacilo u višu brzinu, otvorilo taj drugi dio sa 6:2 i otišlo na opipljiviju razliku. Već u 40. Podravka je na krilima raspoložene Josipe Mamić vodila 23:16 i tu više-manje riješila pitanje pobjednika ovog dvoboja. Do kraja je bez većih poteškoća održavala tu prednost.

Što se tiče igračkog učinka, rasturila je Josipa Mamić sa čak 13 golova, a devet je zabila Katarina Pandža. Kod Lokomotive je s 10 golova najbolja bila Kristina Prkačin, buduća podravkašica.

Podravka je tako osvojila 26. titulu u ovom natjecanju, a bilo je to njezino 31. finale. Ciljevi su ostvareni, dupla kruna osvojena pa možemo reći da je Ivica Obrvan položio ispit iz prve. Već sad veselimo se novoj sezoni u kojoj bismo trebali gledati još jaču Podravku i pohod na Ligu prvakinja. Jedva čekamo!

Opširnije čitajte u ponedjeljak u Podravskom listu…