Leon Zelenko na stazi Formule 1 svečano proglašen prvakom Austrije

Najtrofeniji hrvatski vozač kartinga, te jedan od najvećih talenata u Europi, Leon Zelenko (14), u Salzburgu na Red bull ringu, poznatoj stazi Formule 1, primio je nagradu prvaka Austrije za sezonu 2022. u klasi Rotax Junior. Uz sve obveze i natjecanja, Leon već 3 sezone hara Austrijskim prvenstvom gdje mete konkurenciju no nije imao priliku, obzirom na pandemiju koronavirusa, svećano primiti nagradu za svoj uspjeh već su nagrade dolazile doma poštom obzirom da je isto prvenstvo osvojio i 2020. te 2021.

Iza Leona je sjajna godina obzirom da je osvojio i prvo mjesto na Europskom finalu u Le mansu, osvojio Prvenstvo Hrvatske, 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Portugalu, a odvozio je odličnu sezonu u Sport Stil Cupu gdje je također odnio prvo mjesto. Leon se inače natječe za nizozemski tim JJ Racing koji glasi za jedan od najboljih svjetskih timova, a velike zasluge ovdje idu i mehaničaru Marijanu Ganžuliću Gansu koji vodi računa o Leonovom bolidu.

Zvali smo Danijela Zelenka, Leonovog oca i najveću potporu koji nam se javio iz Italije i kaže kako se već trenira za utrke u 2. mjesecu. Uz gusti raspored natjecanja kroz cijelu godinu zanimalo nas je kako mladi kartingaš usklađuje školske obveze. – Prijatelji mu prenose sve informacije i kad dođemo doma oni mu pomažu, a svi su nastavnici u školi prilično susretljivi kaže Zelenko.

bio je ljut i odriješit

Ferenčina uoči Osijeka: Sto posto sam uvjeren u pobjedu, igrat će Lumala, od Šute očekujem gol

SVE JE VIŠE NEZADOVOLJNIH U UPRAVI, SPREMA LI SE NOVA PROMJENA TRENERA U MIŠKININOJ?