LIGA ZA OSTANAK: Luka Artuković spasio Koprivničance od poraza

Podravac i Koprivnica u županijskom su derbiju drugog kola Lige za ostanak Treće hrvatske lige Sjever remizirali 1:1. Koprivničanci su prvi zaprijetili u trećoj minuti preko Radotovića, čiji je pokušaj s 12 metara Ramaj ukrotio. Samo tri minute nakon toga u izglednoj se prilici našao i Vuić, ali ni on nije uspio nadmudriti domaćeg vratara.

Virovci su svoju prvu pravu priliku u 29. minuti pretvorili u početnu prednost. Muniz je zavrnuo loptu u peterac, gdje je najviši u skoku bio Kranclbinder koji je zatresao mrežu Domovića za 1:0. U drugom poluvremenu Koprivnica je pritisnula Virovce i nakon dvije promašene stopostotne prilike izjednačili je u 76. minuti, a strijelac za 1:1 bio je Artuković. Već u idućem napadu Koprivničanaca Enjo je pobjegao svom čuvaru, ali je Ramaj bio na visini zadatka i spriječio preokret gostiju. Na ulasku u 90. minuti Virovci su mogli doći do sva tri boda, no pokušaj Kranclbindera s 12 metara bio je zamalo neprecizan.

PODRAVAC       1(1)

KOPRIVNICA    1(0)

PODRAVAC: Ramaj, Šumandl, Jozić (od 82. Glavnik), Giljan, Šokec, Janeš (od 77. Miketić), Drmenčić (od 52. Šantek), Muniz, Kranclbinder, Halavuk, Pleić. TRENER: Kozić.

KOPRIVNICA: Domović, Salajec, Sabol, Radotović, Lovković (od 60. Artuković), Delić (od 69. Korenika), Matoničkin (od 46. Enjo), Tumpić (od 60. Tucaković), Harači, Brcković, Vuić. TRENER: Dodik.

VIRJE – Sportski park. SUDAC: Jasmin Horvat (Varaždin). POMOĆNICE: Penava i Loparac. STRIJELCI: 1:0 Kranclbinder (29), 1:1 Artuković (76). ŽUTI KARTONI: Kranclbinder (76), Jozić (90) – Podravac, Enjo (51), Harači (90) – Koprivnica.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Marijo DODIK (trener Koprivnice): Odmah u početku utakmice mogli smo postići dva gola i nakon tih promašaja Podravac nas je kaznio. I u drugom poluvremenu smo puno toga promašili pa na kraju s obzirom na sve promašaje možemo biti zadovoljni što smo ipak ostali neporaženi.

Luka KOZIĆ (trener Podravca): Bili smo znatno oslabljeni pa smo prije početka priželjkivali bod i uspjeli ga osvojiti. U drugom poluvremenu Koprivnica nas je pritisnula, ali smo i mi imali svoje prilike i, kad se sve zbroji, podjela bodova je najpravednija.