NEĆE PA NEĆE

Lopte su bile dobro napumpane, ali malo je to značilo slavenašima. Pali bez ispaljenog metka

Nakon šest uvodnih, u naredna dva kola slavenaši su osvojili samo bod. Dojam, pritom, nije bio dobar pa su se navijači koprivničkog prvoligaša nadali da se kod Gorice može nešto više napraviti. Optimizam su temeljili na činjenici da su Goričani u teškoj krizi rezultata, zaredali su čak šest poraza, pogodak nisu zabili tri kola, a ni igra im nije neka. Nažalost, ništa to nije značilo slavenašima, koji su poraženi 1:0.

Što se tiče same utakmice, trava je bila zelena, lopte dobre napumpane, no malo je to značilo publici koja prave prigode nije vidjela u prvih 45 minuta. Gorica je nešto bolje otvorila, imala je nekoliko poluprilika, no prvu pravu obranu vratara vidjeli smo u 17. minuti, kada se Banić morao dobro ispružiti da skine projektil Mioča s 25 metara. Bio je to, ujedno, prvi ozbiljan pokušaj Slavena, koji je do kraja poluvremena još jednom prijetio, i to preko Štrkalja.

Domaćini su, s druge strane, također ostali skromni i nadali smo se svi nešto boljoj utakmici u nastavku. To se i dogodilo. Prvi je u nastavku prijetio Slaven u 58. minuti preko Libera, čiji je udarac završio pola metra od vratnice, a odmah nakon toga pucao je Pršir s druge strane, no Sušak je vršcima prstiju izbacio loptu u korner. Taj korner donio je sreću domaćinu. Pršir je digao loptu, Krizmanić je glavom vratio na peterac, gdje je Matavž ostao neobjašnjivo sam. To je iskoristio i nogom zakucao loptu u mrežu.

Ferenčina je nakon toga sve karte ubacio u napad, no brojne promjene nisu donijele ništa konkretnog, iako je Šakota par minuta po ulasku imao dobar pokušaj. Nažalost, lopta je nakon solo prodora otišla metar iznad gola. Do kraja je Slaven imao loptu stalno u nogama, Gorica se skroz povukla, ali i izdržala te proslavila velika tri boda. Izašla je iz krize i ‘pobjegla’ Slavenu na tri boda.

S druge strane, mini kriza u momčadi Roya Ferenčine se nastavlja, a slijede Lokomotiva, Dinamo, Rijeka, Osijek…