Europska liga, 6. Kolo

Loši početak Podravku koštao prvog mjesta i minimalnog poraza u Danskoj, Bešen i Pandža opet sjajne

U posljednjoj utakmici grupne faze Europske lige, rukometašice Podravke poražene su u Danskoj od tamošnjeg Nykobinga 23:22. Sad je jasno da će skupinu završiti na drugoj poziciji, neovisno o rezultatu iz Mađarske, gdje sutra igraju Vac i Storhamar. To, pak, znači da ih u četvrtfinalu za mjesec dana čeka pobjednik iz B grupe, a kako sada stvari stoje bit će to rumunjska Dunarea.

Srećom, Podravka je drugu fazu izborila i prije današnjeg dvoboja, tako da su cure na sjever otputovale oslobođene svakog pritiska. Unatoč tome, na početku nisu bile prave, barem ne napadački. Prvi gol zabile su tek u petoj minuti, a u 12. je Obrvan zvao prvu minutu odmora, pri rezultatu 6:2. Tu prednost Nykobing je u održavao bez većih problema do 20. minute, kada je bilo 8:4, a taj rezultat najbolje svjedoči o nemoći u napadu, dok je, s druge strane, obrana bila solidna.

Ipak, kako se poluvrijeme bližilo kraju tako su i Koprivničanke bile sve bolje. Smanjile su prednost na dva gola, a onda u zadnjoj sekundi poluvremena primile nesretni pogodak za 12:9 na odmoru.

Nastavak je donio još bolju igru, Podravka je stalno bila u utakmici, a velike zasluge za to imala je i vratarka Bešen. Ponovno je bila na više od 30 posto obrana, a skinula je i tri sedmerca. Na krilima toga Podravka je u 45. minuti došla na minus jedan (17:16), no odmah nakon toga upala u mini krizu, što su Dankinje iskoristile i s tri uzastopna gola otišle na 20:16.

Mislili smo svi da je ‘to to’, ali nije bilo. Hrabre podravkašice nisu se predavale te su se uz golove sjajne Katarine Pandže tri minute prije kraja vratile ponovno na minus jedan (22:21). Nažalost, više od toga nije išlo i Nykobing je na kraju slavio 23:22. Prvo ime kod Podravke bila je već spomenuta Panžda sa sedam golova, a u rang s njom možemo svrstati i Luciju Bešen s 39 posto obrana, odnosno 14 obranjenih udaraca.

Opširnije o utakmici, kao i onome što čeka Podravku čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.