Mađari ne posustaju, uvode i “granične lovce”

Mađarska je ove godine odlučila dignuti žicu prema Hrvatskoj i Srbiji za još jedan metar, a sve kako bi spriječila ulazak migranata na svoj teritorij. Uz to, mađarska policija je formirala i pukovniju u koju se mogu prijaviti mađarski građani koji žele loviti migrante.

Kako piše Jutarnji, riječ građanima koji nakon četiri tjedna obuke dobivaju pištolj, bojevu municiju, palicu, papreni sprej, lisice i naočale za noćno promatranje. U Mađarskoj imaju službeni naziv “granični lovci” i nakon četiri tjedna obuke imaju dozvolu za pucanje pa i ubijanje ukoliko je potrebno.

Dosad se prijavilo više od 2000 Mađara, a njih više od 800 već je potpisalo ugovore s policijom. Oni koji prođu obuku imaju pravo na mjesečnu plaću koja iznosi oko 8000 kuna, prehranu i smještaj. Iako sve to izgleda kao stvaranje paramilitarne postrojbe pod okriljem države, mađarske vlasti brane projekt tvrdnjom kako na ovaj način žele rasteretiti pripadnike vojske i policije koji više od dvije godine nadziru granicu prema Hrvatskoj i Srbiji, piše Jutarnji.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Uhićen 72-godišnjak

Traktorom udario u auto i pobjegao

Županijske lige

FOTO/VIDEO Intervencija Hitne pomoći u Reki, Jadran-Galeb nadigrao GOŠK, Bojovnik slavio u Zablatju

Prvenstvo Zajednice ŠRK Đurđevac

Ulovili gotovo 100 šarana. Najveći težak preko 20 kilograma