SHNL, 30. KOLO

Majstor Murić i spasitelj Sušak poslali Rudeš u drugu ligu i razveselili Radeljića na debiju

Derbijem začelja, odnosno dvobojem dviju trenutno najlošijih ekipa, otvoreno je 30. kolo SHNL-a. S jedne strane Rudeš, koji je bez boda četiri kola, a s druge Slaven, koji je u dvomjesečnoj krizi rezultata. Rezultiralo je to i promjenom trenera tako da je Ivan Radeljić imao debi na klupi u najjačem rangu hrvatskog nogometa, a tom prilikom na travnjak je izašao s postavom u kojoj juniora nije bilo. To je i najavio, jer mladići su prije dva dana igrali polufinale kupa pa Radeljić nije htio od prve minute riskirati nečiju ozljedu.

Kako god bilo, pamtit će Radeljić taj debi po dobrome, jer njegova momčad je u prilično ludoj utakmici uzela sva tri boda, i to zahvaljujući pogocima Murića i Šute te obranama Sušaka. Završilo je 3:1, što znači da je Slaven prekinuo crni niz i upisao prvu pobjedu nakon dugih devet kola.

I jedni i drugi uoči utakmice jasno su naznačili da ih zanimaju isključivo tri boda i tako su krenuli u utakmicu, a prvi su se veselili domaćini u 15. minuti, kada je Latković pogotkom s 15-ak metara okrunio lijepu akciju domaćina. Zanimljivo, crnogorskom ofenzivnom veznjaku, kojeg se nedavno povezivalo i sa Slavenom, ovo je bio drugi pogodak u sezoni, a prvi je dao – pogađate – također koprivničkom prvoligašu.

Taj primljeni pogodak nije pokrenuo slavenaše pa je Radeljić već u 31. minuti posegnuo za prvom promjenom. Iz igre je izvukao ljutitog Agbekpornua, a u nju ubacio Caimacova, no i dalje je Rudeš bio nekako opasniji. Povukao se, prepustio loptu gostima i vrebao na kontre i polukontre tako da je svaki izlazak na polovicu Slavena bio prilično opasan. Sukladno tome, mogli su Rudešani na odmor otići i s dva gola prednosti, no takvu situaciju spriječio je u 43. Sušak, koji je Petkoviću skinuo ‘mrtvaca’.

Dakle, na poluvrijeme se otišlo s 1:0 za domaćine, a Slaven opet nije izgledao dobro, energično ni motivirano. Imao je novi trener puno toga za reći igračima u svlačionici, u kojoj je ostavio još jednog igrača – Boseca. Umjesto njega ušao je mladi Krušelj.

U nastavku je Slaven izgledao puno bolje, a nakon desetakak minuta igre imao je najbolju priliku do tada na utakmici. Kreirali su je Štefulj i Štrkalj, koji je lukavo skrenuo loptu, ali malo pored gola. Međutim, bila je to samo uvertira u ono što je uslijedilo minutu kasnije, kada smo dočekali Murićev prvijenac u dresu Slavena. I to itekakav. U svojem stilu primio je loptu na desnoj strani, vagnuo domaćeg braniča i pored njega poslao visok, jak i precizan udarac u dalji kut vratara Markovića. Pogodio je u najbolje moguće vrijeme i vratio Slaven u igru.

Utakmica se tada nanovo otvorila i mogli su domaćini u sljedećih pet minuta zabiti čak dva gola. Mogli su, ali nisu, jer ih je izluđivao Sušak. Obranio je dva velika zicera, ostavio svoju momčad na životu, promaknuo se u jednog od junaka utakmice, ali i omogućio suigračima da kazne te promašaje domaćina. To se dogodilo već u sljedećoj, 63. minuti, nakon sjajne kontre Slavena. Murić je opet bio strijelac, ugurao je loptu u gol, a asistirao mu je Caimacov.

U tom drugom poluvremenu gledali smo sjajnu utakmicu, prilike su frcale na obje strane, a u prvom planu, osim Murića, bio je i Sušak. Čovjek je doslovno briljirao na vratima, a u 79. minuti obranio je još jedan zicer. Ispružio se koliko god je dugačak i vršcima prstiju loptu, koju su svi već vidjeli u golu, poslao u korner.

U posljednjih 10-ak minuta Radeljićevo se društvo povuklo i uspješno sačuvalo tu prednost. Štoviše, u šestoj minuti nadoknade preko Šute i povećalo prednost za konačnih 3:1. Velika i vrlo značajna tri boda su upisana, koji će označiti ‘mir u kući’. Ujedno, ovim rezultatom Slaven je presudio Rudešu te ga i matematički poslao prema nižem rangu, no ono što je još važnije, probudio se u najbolje moguće vrijeme, taman pred dolazak Hajduka u Koprivnicu. Ta utakmica igra se iduće subote u 19.10 sati.

Otišla u šetnju

FOTO Svinja jutros hodala po kružnom toku u Ðurđevcu: “Nije joj prvi put”

DAN OPĆINE NOVO VIRJE

FOTO/VIDEO Remetović: Svi projekti koje provodimo za dobrobit su mještana, a demografska politika je prioritet

POWERLIFTING KLUB ULTIMATE

Đurđevčani se u Zagrebu na dizanju utega okitili s pet medalja

Podravka objavila rezultate, dobit u prehrambenom sektoru rasla za gotovo 100 posto