Mali Molvarci upoznali poslove kovača

Dječji vrtić Pčelica iz Molva ugostio je Roka Pintara iz Đurđevca koji je mališanima prezentirao svoje zanimanje kovača. Vrtićarci su mogli vidjeti kako se kuju potkove, a objasnio im je i postupak rada sa željezom. Pokazao im je i što sve izrađuje od željeza i to od suvenira do motike, noževa i raznih drugih alate.

– Djeca su bila oduševljena kada su vidjela usijano željezo i kako je iz komada obične šipke nastala potkovica. Svim mališanima iz skupine Cvjetići Rok Pintar izradio je male potkovice kao ogrlice, a mi smo mu uručili zahvalnicu za druženje i prenošenje jedinstvenog iskustva – kažu odgojiteljice.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Novo omiljeno okupljalište

Ispod dravskog mosta kupa ih se i roštilja preko 100, a za sve one koji ljetuju na Jadranu imaju samo jednu kratku poruku!

IZBJEGNITE PROBLEME NA PUTOVANJU

Poznati automehaničar: “Prije odlaska na put ovih pet stvari obavezno provjerite, na jednu treba posebno obratiti pažnju”

VJEŽBA

Vatrogasci pokazali spremnost za intervencije