Ronilački klub Šoderica uspješno je otvorio novu sezonu Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama. Na prvom kolu natjecanja, održanom u Kostreni, koprivnički klub predstavljalo je sedam natjecatelja koji su osvojili dvije zlatne i jednu srebrnu medalju. Na dionici od 1000 metara najbolji rezultat ostvario je Jakov Marić, koji je osvojio prvo mjesto među kadetima, dok je Antonija Patrčević Lončarić slavila u konkurenciji veteranki. Lea Mesarek zauzela je četvrto, a Sarah Trstenjak šesto mjesto među kadetkinjama. Na utrci na 3000 metara Petar Treščec osvojio je srebrnu medalju, dok su Rita Mikinac i Dora Bradić natjecanje završile na petom, odnosno šestom mjestu. U klubu ističu kako su tri osvojene medalje na početku sezone potvrda kvalitetnog rada te dobar poticaj uoči nastavka Kupa Hrvatske.



FOTO RK Šoderica


